DYO'ya mükemmellik ödülü

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi’nin düzenlediği 15. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nda açıklanan Ege Bölgesi Mükemmellik Büyük Ödülünü DYO kazandı

DYO'ya mükemmellik ödülü

9 Haziran 2014/Emlakwebtv
2006 yılında beri sahibini bekleyen Ege Bölgesi Mükemmellik Büyük Ödülü'nü DYO kazandı. DYO, geçen yıl düzenlenen Türkiye Mükemmellik Ödülleri'nde de 5 yıldız Yetkinlik Belgesi kazanmıştı.

Ege Bölgesi’nde konumlanan kuruluşların katılabildiği, KalDer İzmir Şubesi, tarafından düzenlenen Ege Bölgesi Mükemmellik Büyük Ödüllerinin sonuçları, sonuçlar 15. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nda açıklandı. DYO, Büyük Ölçekli İşletme Kategorisinde Ege Bölgesi Mükemmellik Büyük Ödülü’nün sahibi oldu. İzmir Hilton Oteli’nde düzenlenen törende, DYO Boya Fabrikaları Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Serdar Oran, Mükemmellik Büyük Ödülü’nü KalDer İzmir Şube Başkanı Osman Ünal'dan aldı.

Ödülle ilgili bir açıklama yapan Serdar Oran, DYO’nun kurulduğu ve faaliyetlerinin önemli bir bölümünü yürütmekte olduğu Ege Bölgesi Mükemmellik Büyük Ödülü’nü kazanmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Asıl hedeflerinin kalite konusunda en prestijli ödül kabul edilen Avrupa Kalite Ödülü’nü almak olduğunu da belirten Serdar Oran, “DYO sunduğu ayrıcalıklı ürün ve hizmetleri ile her zaman kaliteli boyanın adı olmuştur. Aldığımız kalite ödülleri ile ‘mükemmel’ boya denilince de akla DYO gelsin istiyoruz. Toplam Kalite Yönetimi uygulamalarımız ve EFQM Mükemmellik Modelinin öngördüğü süreç yönetimi ile çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz için kusursuz bir iş modeli yaratmak için çabalıyoruz. Kalite ve mükemmellik çalışmalarına kısa vadeli bakmıyoruz, bu uzun bir süreç. Hedefimiz 2015 yılında Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü’nü kazanmak… 2017 yılında ise kalite konusunda en prestijli ödül olan Avrupa Kalite Ödülü’nü almak istiyoruz” dedi.