E-ticaret ve girişimcilik sohbeti gerçekleşti

Emlakjet.com tarafından düzenlenen E-ticaret ve girişimcilik sohbetleri dün Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile birlikte gerçekleştirildi

E-ticaret ve girişimcilik sohbeti gerçekleşti

27 Mart 2014 / Emlakwebtv
Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün organize ettiği “E-ticaret ve girişimcilik” sohbeti kapsamında Emlakjet.com’un kurucusu ve Genel Müdürü Okan Arı gençlerle buluştu. Arı, 26 Mart çarşamba günü gerçekleşen etkinlik kapsamında sektöre adım atmaya hazırlanan öğrencilerle bilgi ve birikimini paylaştı. Arı gençlere verdiği tavsiyelerde girişimci ruhlu olmanın önemini vurguladı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği söyleşide Arı, gençlere girişimcilik üzerine tavsiyeler verdi. Sektöre adım atmaya hazırlanan gençlerle emlakjet.com’un kurulma sürecindeki deneyimlerini paylaşan Arı, e-ticaret alanındaki deneyimlerini aktardı ve öğrencileri sektördeki gelişmelerden haberdar etti.

Arı, girişimci ruhlu olmanın iş hayatındaki önemini “Siz eğer bir girişimciyseniz, en çok şikayet ettiğiniz şeylere sorun değil, çözüm üretebilecek bir konu olarak bakarsınız ve bu konuya nasıl çözüm üretebilirim diye düşünürsünüz. İşte bu sizin için bir fırsattır. Bir de şans faktörü girişimcinin başarısındaki etkenlerden biridir. Şans ise kendi kendine gelip sizi bulmaz, siz şansın sizi bulabilmesi için bir adım öne çıkmalı ve hazır olmalısınız. Fark yaratacak bir fikir ya da yaklaşımınız, bunu hayata geçirecek ve emek harcayacak cesaretiniz varsa, fırsat ayağınıza kadar gelir, yeter ki, farkında ve hazır olun” diyerek vurguladı.