EAA’dan Singapur’a damga

Emre Arolat Architects-EAA, Singapur’da düzenlenecek olan Dünya Mimarlık Festivali’nde 6 kategoride finalde yer alacak

EAA’dan Singapur’a damga

24 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Emre Arolat Architects- EAA, Singapur’da ilk kez düzenlenecek, Dünya Mimarlık Festivali kapsamında 6 kategoride finalde yarışacak. ‘Uygulanmış Yapılar’ kategorisinde, bu yaz başında tamamlanan Yalıkavak Marina, yine bu yılın ilk aylarında faaliyete giren Le Meridien Etiler Oteli ve Çubuklu Vadi Konutları finale kalan projeler. Varyap firmasının yeni yatırımı olan Varyap Bodrum Evleri ve Kayseri’deki eski Sümerbank Fabrikası’nın dönüşümü ile devreye girecek olan Abdullah Gül Üniversitesi Kent Kampüsü projeleri ise “Geleceğin Projeleri” kategorisinde final sunuşlarında yer alacak.
Emre Arolat Architects - EAA, geçtiğimiz senelerde toplam 12 proje ile finale kalmış ve 2011 senesinde Antakya Müze Otel ve Sancaklar Cami projeleri ile ‘Highly Recommended’ ödülüne layık görülmüştü.

Jüriye de Emre Arolat imzası
Emre Arolat, bu sene Festival’e aynı zamanda jüri üyesi ve panel konuşmacısı olarak da katılıyor. Bu sene Singapur’da beşincisi düzenlenecek Dünya Mimarlık Festivali (World Architectural Festival), dünyanın dört bir yanından binlerce mimarın bir araya geldiği ve projelerin farklı kategorilerde yarıştığı, günümüzün en önemli mimarlık etkinliklerinden biri olmayı sürdürüyor.
Dünya mimarlığının nabzını tutan bu önemli etkinlikte, Türkiye’den finale kalan  22 proje içinden, en fazla sayıda proje ile birinciliği bir kez daha elinde tutan EAA – Emre Arolat Architects, festivalde gerçekleştirilecek sunumlarla 5 projesini 6 farklı kategoride jüri üyelerinin değerlendirmelerine sunacak.
Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda 33 farklı kategorinin birincisi olan projeler, “The World Building of The Year 2012” ve ‘‘Future Project of the Year 2012’’  ünvanlarına erişebilmek için yarışacaklar. Ödüller, 5 Ekim Cuma günü  Singapur’da yapılacak törende açıklanacak.
Emre Arolat’ın hem konuşmacı hem de jüri üyesi olarak davet edildiği Festival’de aynı zamanda mimarlık dünyasının güncel konularının tartışıldığı seminer ve panel oturumları da düzenleniyor.