Ece Grubu Mipim’de final yarışında

Ece Grubu, 12-15 Mart 2013 Tarihleri arasında Cannes’da düzenlenecek olan Mipim’de iki projeyle yarışacak

Ece Grubu Mipim’de final yarışında

14 Şubat 2013 / emlakwebtv
1965 yılından bu yana alışveriş merkezi projelerinin geliştirilmesi, planlanması, uygulanması, kiralaması ve yönetimi alanlarında faaliyet gösteren Ece Grubu, aktif olduğu 16 ülkede 185 alışveriş merkezi yönetiyor. Tecrübesi ve birikimiyle MIPIM Ödülleri'nde iki projesiyle finalde yarışacak olan ECE Grubu’nun ilk projesi 2012 yılının Ekim ayında İstanbul'da açılmış olan Marmara Park, En İyi Alışveriş Merkezi kategorisinde Avrupa'dan aday gösterilen tek alışveriş merkezi. ECE ayrıca Stuttgart'taki Milaneo projesi ile “Geleceğin En İyi Mega Projesi" dalında finale kalmayı başardı ve böylelikle bu yılki MIPIM Ödülleri'nde Almanya'dan aday gösterilen üç projeden biri oldu. Ödüller için her kategoriden dört aday, jüri tarafından belirlendi.

İstanbul'da yer alan Marmara Park, alışveriş merkezine bağlantılı Bauhaus Yapı Marketi ve Real Hipermarket de dahil olmak üzere, 100 bin metrekare kiralanabilir alanı, 4 bin araç kapasiteli otoparkı, dört kat üzerinde yer alan 250 mağazası, restoran ve kafeleri ve sineması ile Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezlerinden biri. 220 Milyon Euro değerindeki projenin yatırımcıları ise yüzde 50'şer payla, Deutsche Bank'ın sahibi olduğu yatırım fonu DWS ile ECE/Otto Grubu.

MIPIM Ödülleri'nin diğer adaylarından, Milaneo'nun inşaatına ise 2012 yılı sonbaharında başlandı. Karma yapısıyla Almanya'da benzersiz olan bu kentsel bölge gelişim projesi, yaklaşık 415 daireli konut, 165 odalı otel, 7 bin 400 metrekare brüt kat alanından oluşan ofis ve yeme-içme, gastronomi ve servis alanlarının da dahil olduğu yaklaşık 43 bin metrekare satış alanına sahip olan bir alışveriş merkezinden oluşuyor. Üç kat üzerinde yaklaşık 200 mağazanın bulunduğu alışveriş merkezi kısmının 2015 yılı ilkbaharında açılması planlanıyor. Karma projenin tamamının ise 2015 yazında tamamlanması bekleniyor.