Ece Holding İtalyan Isvea’yı satın aldı

Uluslararası markaların Türkiye distribütörlüğünü başarı ile yürüten ECE Holding, İtalya’nın köklü banyo markası ISVEA’yı satın aldı

Ece Holding İtalyan Isvea’yı satın aldı

28 Ocak 2013 / emlakwebtv
İtalyan tasarım kültürünü, ürün kalitesini ve farklı fonksiyonellik anlayışını Türk tüketicileri ile tanıştırarak, banyolarda İtalyan rüzgarı estirmeyi hedefleyen ECE Holding, 2012 yılında başlattığı satın alma görüşmelerini 2013 yılı başında tamamlayarak, Roma’da gerçekleşen imza töreni ile ISVEA markasını resmen bünyesine katmış oldu. Türkiye’de İtalyan tarzını en iyi yansıtan banyo markası olmak ilkesi ile yola çıkan ISVEA, tasarım odaklı tüketicilerin birinci tercihi olmayı hedefliyor. 28 Ocak Pazartesi günü Roma’da ECE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ve Isvea CEO’su Mario Angelucci arasında gerçekleştirilen imza törenine Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil de katıldı.

“Çizmeyi aştık”
ECA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, imza töreninde şunları söyledi: “ISVEA markası ile Türk girişimciliği ve yaratıcılığını İtalyan tasarım ve fonksiyonelliği ile buluşturuyoruz. Isvea gerek Türkiye’de gerekse AB’de çok hızlı büyüyecek . Tamamen yeni bir ekip ve dağıtım kanalı ile faaliyetlerini sürdürecek olan Isvea ile 5 yıl içerisinde lüks banyo segmentinden yüzde 10 oranında pay almayı hedefliyoruz. Türkiye faaliyetleri yeni kurulan Isvea eurasia tarafından yürütülecek Isvea’nın İtalya’daki merkezi ise tasarım ve moda dünyasının kalbi olan Milano’da olacak. Isvea’yı İtalya’dan satın alarak her iki anlamda da ‘çizmeyi aşmış’ bulunuyoruz” dedi.

İmza törenine katılan Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil ise şu değerlendirmelerde bulundu:
 “Türk işadamları artık çok daha özgüvenli, uluslararası piyasalarda rekabet etme gücüne sahip ve atılganlar. Türk şirketlerinin ve işadamlarının adı, günümüzde dünya devleriyle birlikte anılıyor. Türkiye’de sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan ECE Holding’in de İtalyan Isvea’yı satın alarak yapmış olduğu atılım,  bunun en somut göstergelerinden birisidir. Dünya trendlerini belirleyen İtalyan tasarımı ve mükemmeliyetçiliğini yansıtan Isvea markasının, enerjik ve yaratıcı ECE Holding’in bünyesinde “Türk dokunuşuyla” ileride daha da önemli başarılara imza atacağından eminim. Öte yandan, ECE Holding’in Isvea’yı satın almasının başka şirketlerimizi de İtalya’da şirket ve marka satın alma konusunda cesaretlendireceğini düşünüyor ve bu satın almanın hayırlı olmasını diliyorum.”