ECE kiremite İtalya'dan tasarım ödülü

Ece Holding bünyesinde faaliyet gösteren Ece Kiremit tarafından üretilen Siena, dünyanın en büyük tasarım yarışmalarından olan A'Design Award'dan ödül almaya hak kazandı

ECE kiremite İtalya'dan tasarım ödülü

ECE Kiremit tarafından üretilen Siena, A'Design Award'da tasarım ödülü kazandı. İtalyanın ünlü tasarımcısı Ettore Giordano tarafından tasarlanan Siena tipi kiremit, Türkiye'nin uluslararası tasarım alanında ödül alan ilk kiremit ürünü olma özelliğini kazanmış oldu.

Kiremit sektörünün yenilikleri devam edecek
Ödülle ilgili bir açıklama yapan ECE Kiremit Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Çenesiz Ar-GE çalışmalarının ardından özel bir hammadde ve formülle üretilen Siena tipi bioksit kiremitin kiremit sektörünün en iddialı ürünlerinden bir haline geldiğini söyledi. Yıllardır geleneksel ürünlerle ilerleyen kiremit sektörünün yeniliklere ihtiyaç duyduğunu söyleyen Çenesiz:

". ECE olarak yeni kiremit modelleri geliştirmeye devam edeceğiz. Kiremit endüstrisinin hem yurt içinde hem de yurt dışında rekabet avantajı sağlayabilmesi adına da Bioksit Kiremit üretimi konusunda diğer üreticilere know-how desteği vereceğiz" şeklinde konuştu. 

ECE kiremite İtalya'dan tasarım ödülü

Türkiye'nin ilk ödüllü kiremiti: Siena
Yalınlığın ön planda olduğu Siena kiremitin tasarımı, suyunu kanalize edilmesi ve su aktarma kanallarındaki yalın çizgilerle su taşırma problemini gidermek üzere geliştirildi. Pürüzsüz bir tasarıma sahip olan ürün, böylece kar yükünün çatıda uzun süre durmasına da engel olan bir avantaj taşıyor. Ürün döşeme kolaylığı açısından da önemli avantajlar içeriyor.