Echomar, gayrimenkul sektörüne giriş yapıyor

Echomar Sağlık Grubu, İzmir’de 6 yıl önce satın aldığı arsada karma bir proje inşa edecek. Projenin 2 yıl sonra tamamlanması hedefleniyor

Echomar, gayrimenkul sektörüne giriş yapıyor

15 Aralık 2012
Sağlık sektöründe faaliyet gösteren Echomar Sağlık Grubu inşaat sektörüne girdi. İstanbul ve İzmir’de arsa yatırımları yapan firma ilk projesine İzmir’de başlıyor.  Şirket ilk projelerini 6 yıl önce İzmir Bornova’da satın aldıkları eski Famelit fabrikasının bulunduğu arsa üzerinde gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Yıkımı tamamlanan fabrikanın arazisi üzerine gerçekleştirecekleri proje için ruhsat başvurusu yapıldı. Mart’ta ruhsatı aldıktan sonra da inşa çalışmaları başlayacak.

Ön satışlar başladı
Toplam 300 üniteden oluşacak projede ön satışlar startını aldı. Bornova AVM’nin yakınında konumlanan ve stüdyodan 2+1’e kadar farklı tipte dairelerin bulunacağı projeden beklenen ciro ise toplamda 150 milyon lira. 

14 dönüm arazide 3 kule yapılacak
14 dönümlük arazi üzerine kurulacak olan proje 3 kuleden oluşacak. 2 kulenin ev-ofis ve konutlara ayrılacağı projede bir blok ise otel olarak inşa edilecek. Kuleleri birbirine tabandan bağlayacak olan AVM ise 2 katta 80 mağazadan oluşacak. Ontan ve MŞB İnşaat’ın inşaatını yükleneceği proje 2 yıl sonra tamamlanacak. Nisan’da resmi satışa çıkması planlanan projenin metrekaresi 3-4 bin TL civarında olacak.

Firma Bilgisi: S Yapı