Eczacıbaşı Yapı Ürünleri'nde atama

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’ndaOğuzhan Gürsoy Grubun Başkan Yardımcılığına getirilirken, Hasan Pehlivan VitrA Karo Genel Müdürü oldu.

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri'nde atama

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nda, 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere iki üst düzey atama yapıldı. Operasyon Başkan Yardımcılığı’na atanan Oğuzhan Gürsoy, üretim ve tedarik zinciri faaliyetlerinin yönetimini üstlenirken, Grubun İş Geliştirme Direktörlüğünü yürüten Hasan Pehlivan ise VitrA Karo’nun Genel Müdürlüğü’ne getirildi.

Oğuzhan Gürsoy kimdir?
Kariyerine 1996 yılında Unilever’de başlayan Oğuzhan Gürsoy, kurumun Türkiye fabrikalarında çeşitli görevler üstlendikten sonra, Afrika ve Ortadoğu bölgesindeki fabrikaların dünya standartlarına dönüştürülmesini sağladı. 2011-2012 döneminde Unilever’in Türkiye, İran, İsrail ve Orta Asya operasyonlarında Strateji ve Yetkinlik Gelişimi Direktörü olan Gürsoy, 2012-2014 yılları arasında ise Unilever Türkiye’de ev ve kişisel bakım fabrikalarından sorumlu İşletmeler Direktörü olarak görev yaptı. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Gürsoy, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’na 2014’te katıldı.

Hasan Pehlivan kimdir?
Hasan Pehlivan
ise iş yaşamına 1994 yılında, Schlumberger Oilfield Services şirketinin Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki faaliyetlerinde Saha Mühendisi olarak çalışarak başladı. Petrol ve gaz sektöründeki şirketin Endonezya, Japonya, Vietnam, Tayvan ve Tayland’daki operasyonlarında görev aldı. 2000-2002 yılları arasında, şirketin Paris’teki merkezinde küresel pazarlama faaliyetlerinin sorumluluğunu üstlendi. 2002’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak Schlumberger’in akıllı kartlar bölümüne geçti, 2005’te Türkiye Ülke Direktörü oldu. 2006-2011 döneminde Gemalto Türkiye Genel Müdürü ve Ortadoğu Bölgesi Ödeme Sistemleri Direktörü olarak görev yaptı. 2011’de Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nda Baş Danışman olarak çalıştı. Lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Pehlivan, Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’na 2015 yılının başında katıldı.