Edirne-İstanbul Hızlı Tren Hattı 2020 yılında tamamlanacak

Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD yetkilileri Edirne İl Koordinasyon Kurulu'ndaki sunumda, Edirne-İstanbul Hızlı Tren Hattı'nın 2020 yılında tamamlanacağını söyledi

Edirne-İstanbul Hızlı Tren Hattı 2020 yılında tamamlanacak

Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD yetkilileri Edirne İl Koordinasyon Kurulu'ndaki sunumda, Edirne-İstanbul Hızlı Tren projesinin 2020 yılında tamamlanacağını söyledi. 230 kilometrelik hızlı tren hattı 4 yıl içerisinde bitirilecek. 

İhale önümüzdeki yıl 

 Edirne - İstanbul hızlı tren hattının önümüzdeki yıl ihale edileceği bilgisini aldığını ifade eden Vali Özdemir, sınır kenti olan Edirne’nin böyle projelerle gücüne güç katacağını ifade etti.

4 yıl içinde tamamlanacak

Vali Özdemir'den sonra kürsüye gelerek yaptıkları yatırımlar hakkında bilgiler veren TCDD ve Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri Edirne-İstanbul arasında yapılması düşünülen hızlı tren hattının 2017 yılı yatırım bütçesine alındığını söyledi. Hızlı tren hattının Çerkezköy - Edirne arasındaki bölümünün İPA programı çerçevesinde yapılacağı, Çerkezköy - Halkalı arasındaki bölümün ise Kanal İstanbul nedeniyle öz kaynaklardan yapılacağı, ihale sürecinin tamamlanmasının ardından ise Edirne-İstanbul Hızlı Tren Hattı'nın 4 yıl içinde tamamlanacağı belirtildi.