Edirne Keşan Beğendik TOKİ Evleri 10 Ağustos’ta satışta!

Edirne Keşan Beğendik TOKİ Evleri, 10 Ağustos 2015 tarihinde satışa çıkarılıyor. Evler için son başvuru tarihi ise 30 Eylül.

Edirne Keşan Beğendik TOKİ Evleri 10 Ağustos’ta satışta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Edirne Keşan Beğendik TOKİ Evleri projesinde alt gelir grubuna ait 8 adet konutun başvuru dönemi 10 Ağustos’ta başlayacak. 30 Eylül’e kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Keşan Şubesi’ne yapılacak.

69 bin ile 85 bin liradan satılacak Edirne Keşan Beğendik TOKİ Evleri 2+1 olarak tasarlandı. 180 ve 240 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 231 liradan başlayacak.

Konutlara başvurmak için aranan şartlar aşağıda yer alıyor;

Başvuru yapan kişinin;

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Edirne İl sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Edirne ili nüfusuna kayıtlı olması,

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması ,

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,  eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Firma Bilgisi: Toki