Edirne Lalapaşa Toki Emekli Evleri kuraları ne zaman?

Emekli gurubu konut projesi kapsamında yer alan Edirne Lalapaşa Toki Emekli Evleri kuraları ne zaman? İşte yanıtı...

Edirne Lalapaşa Toki Emekli Evleri kuraları ne zaman?

Emekli gurubu konut projesi kapsamında yer alan Edirne Lalapaşa Toki Emekli Evleri kuraları ne zaman? İşte yanıtı... 2+1 tipinde 33 adet konutun yer aldığı Toki Edirne Lalapaşa Emekli Evleri'nde satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar Toki'nin belirleyerek kullanıma açacağı bloklar arasında, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir. 

Edirne Lalapaşa Emekli Evleri kuraları ne zaman? 

Edirne Lalapaşa Emekli Evleri kuraları 12 Nisan 2016 tarihinde çekilecektir. Hak sahibi olan emekliler idarenin belirleyeceği tarihlerde Ziraat Bankası Lalapaşa Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır. Toki Edirne Lalapaşa Emekli Konutları'nda hak sahibi olamayanlar ise başvuru bedellerini 14 Nisan 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. 

Hak sahiplerine Edirne Lalapaşa Toki Emekli Evleri konutları, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Peşinatlar sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. 

Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir. Aynı zamanda sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi durumunda sözleşmeleri feshedilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki