Ege Boyu’nda bisiklet şenliği var

Eviya Gayrimenkul, Sancaktepe Belediyesi’nin bisiklet yolu projesine tanıtım sponsoru oluyor

Ege Boyu’nda bisiklet şenliği var


Sancaktepe Belediyesi, bölgede bisikletli yaşamı teşvik eden bir proje geliştirerek caddelerine bisiklet parkurları yapıyor. Bisiklete binmenin sağlık açısından öneminin farkında olan ve Ege Boyu projesinde uzun bisiklet yolları yapan Eviya Gayrimenkul de, Sancaktepe’nin bisiklet yolu projesine tanıtım sponsoru oluyor.

Eviya, bisikletli yaşamı destekliyor
Bisiklet kullanımının hem çevresel temizlik hem de spor açısından sağlığa faydalı olacağı bilinciyle bölgede inşa ettiği Ege Boyu projesinde 1020 metrelik bisiklet parkuruna yer veren Eviya Gayrimenkul, Sancaktepe Belediyesi’nin bu yenilikçi hareketine destek veriyor.
Sancaktepe Belediyesi’nin bisiklet parkurlarından biri de Ege Boyu’nun bulunduğu Sevenler Caddesi’nin üzerinde konumlanıyor. Böylece Ege Boyu sakinleri proje içindeki bisiklet parkuru dışında Sancaktepe içinde de ulaşımlarını bisikletleriyle yapabilecekler.

Sancaktepeliler bisiklet şenliğinde buluşuyor
Bu çağdaş projeyi bir bisiklet şenliği ile duyurmayı planlayan Sancaktepe Belediyesi, Belediye Başkanı İsmail Erdem’in de katılımıyla 10 Mart 2013 Pazar günü 13.00 ila 16.00 arasında Sevenler Caddesi Kent Parkı’nda bisiklet şenliği düzenliyor. Eviya Gayrimenkul’ün de destek verdiği ve tanıtım sponsoru olduğu bisiklet şenliğinde tüm Sancaktepeliler pedal çevirerek sağlıklı yaşama dikkat çekecek.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Kente nefes aldıran çevre yatırımlarımıza bir yenisini daha ekleyerek, şehirleşme ile birlikte gün geçtikçe doğadan uzaklaşan insanımızın iş yaşamının stresini atabilmesi için bisiklet parkurları oluşturduk. Böylelikle Sancaktepeliler hem günün yorgunluğunu atabilecek hem de spor yapabilme imkanını elde edecek. Eviya Gayrimenkul işbirliği ile gerçekleştirilen bisiklet yolları projesinde Sancaktepe’nin belirlenen yol güzergâhlarında 3D Street görsel alanlar kurduk. Bu alanlarda bisikletin icat edildiği 1791’den itibaren bisiklet tarihi adım adım maketlerle gösterilip anlatılıyor. 10 Mart 2013 tarihinde Samandıra Bisiklet Parkuru’nda bisiklet şovları ve ödüllü yarışmaların düzenleneceği şenliğimize de bütün halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Eviya Gayrimenkul hakkında detaylı bilgi için www.eviya.com.tr

Ege Boyu Projesi hakkında detaylı bilgi için www.egeboyu.com

 


 

Proje Bilgisi: Ege Boyu