Ege’nin en fazla ihracatı Graniser’de

Graniser, Ege İhracatçi Birlikleri’nin düzenlediği "İhracatın Yıldızları" ödül töreninde kategorisinde en yüksek ihracat yapan firma oldu

Ege’nin en fazla ihracatı Graniser’de

12 Mart 2014 / emlakwebtv
Bu yıl 10'uncusu düzenlenen "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni" İzmir Hilton Oteli'nde, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin katılımıyla gerçekleşti. Cirosunun yüzde 46’sını ihracattan elde eden Graniser, kategorisinde en yüksek ihracatını yapan şirket olarak bu yılda birincilik ödülüne layık görüldü.

Genç: “Kuzey Amerika ve Orta Doğu ve Afrika pazarlarına daha çok eğileceğiz”
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi tarafından ödülü alan İhracattan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Baybars Genç “1999 yılında faaliyete geçen genç bir kurum olarak, hızla büyüyerek seramik üretiminde Türkiye’nin lider üreticileri arasına girdik. Manisa Akhisar'da 275 dönüm alan üzerine kurlu fabrikamızda toplamda 23 milyon metrekare üretim kapasitemiz ve 1000’ e yakın çalışanımız ile duvar ve yer karosu, sırlı granit, dekor, bordür üretmekteyiz. Ciromuzun yüzde 46’sını ihracattan elde etmekteyiz. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda bu oranı yüzde 60’lara çıkartmaktır. İhracatımızın yüzde 25’lik kısmını Kuzey Amerika’ya, yüzde 30’luk önemli bir kısmını ise Avrupa Birliği ülkelerine yapmaktayız. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2014 yıllında da ihracata ağırlık verecek ve başta Kuzey Amerika olmak üzere gelişmekte olan Orta Doğu ve Afrika pazarlarına daha çok eğileceğiz”dedi.

Firma Bilgisi: Graniser