Ege PERLA İzmir’i kucaklayacak

İş GYO'nun İzmir'deki yeni projesi Ege PERLA Mimar Emre Arolat imzasını taşıyor. İşte, Ege PERLA tanıtım videosu

7 Kasım 2012 / emlaklwebtv
İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ (İş GYO), İzmir’in Konak Belediyesi sınırları içinde yer alan “Yeni Kent Merkezi”nde inşa edeceği yeni projesi Ege PERLA’da satışlara başladı.

Ege PERLA, 18 bin 392 metrekare arsa üzerinde körfez manzaralı dairelerden, ferah çalışma ortamına sahip ofislerden ve özgün, yarı açık mimarisiyle seçkin mağazalara ev sahipliği yapacak alışveriş merkezinden oluşan karma bir proje. Ege PERLA projesinin Aralık 2015’te tamamlanması hedefleniyor. Projenin planlanan yatırım değeri ise yaklaşık 150 milyon dolar.

Aga Khan ödüllü dünyaca Mimar Emre Arolat’ın imzasını taşıyan Ege PERLA, İzmir’in doğal mimarisini tamamlar bir nitelikte olacak. Projede yaklaşık 25.000 metrekare kiralanabilir alana sahip alışveriş merkezinin yanı sıra yaklaşık 30.000 metrekare satılabilir alana sahip, tamamı körfez manzaralı 111 konut ve 65 home-ofisten oluşan 46 ve 29 katlı iki kule yer alacak. Şehrin dört karayolu koridorunun kesişim noktasında bulunan proje alanı, bulunduğu konum itibariyle ulaşım açısından çok avantajlı olmasının dışında, İzmir’in doğal mimarisine de uyum göstermesi nedeniyle önümüzdeki dönemde yeni kent merkezinde artması beklenen benzer yatırımlara örnek teşkil edecek.

Aga Khan ödüllü, dünyaca ünlü Mimar Emre Arolat, İş GYO projesinin en önemli hedeflerinden birini, tasarımını, sosyal ayrışmaları ve sorunları yaratmayacağı bir yönelimle ele alıyor. Bu bağlamda oluşturulan çift kollu alışveriş alanını, bilindik merkezlerin kente kapalı kurgusunun tam tersine, hem Ankara yolu yönünden hem de körfez tarafından rahatça ulaşılabilen doğrusal, açık bir sistemle biçimlendiriyor.

Ege PERLA projesi konumu itibariyle dört karayolunun kesişme noktasında yer alıyor. Bu doğrultuda İzban’a 300 metre, Metroya ise 800 metre uzaklıkta. Havaalanına araç ile 20 dakika, Urla’ya 40 dakika, Çeşme ve Alaçatı’ya ise sadece 1 saat mesafede.

Ege PERLA, standart üstü donatıları, her kattan deniz manzaralı geniş pencereli ve  balkonlu evleri, kat bahçeleri şeklinde düzenlenecek olan teraslarda yapılacak zengin peyzaj düzenlemesi, blok girişlerindeki lobi alanı, kapalı yüzme havuzu, 49 katlı kulenin en üst katında körfez manzarasının doyasıya gözler önünde sergilendiği Lounge alanı, 7/24 güvenliği, ve diğer sosyal olanaklarıyla ailelere dingin ve sakin bir yaşamın anahtarını veriyor. Aynı alan içinde yer alacak yarı açık alışveriş merkezinin marka çeşitliliği, yeşil alanlar, su öğeleri, çocuklara özel konseptler ve körfez manzaralı cafe-restoran alanları ile yaşamı zevke dönüştürecek. Mimar Emre Arolat’ın incelikle tasarladığı Ege PERLA, “Hayatı güzelleştiren ne varsa içinde” anlayışını temel alan bir şehircilik anlayışıyla yola çıkıyor.

Proje Bilgisi: Ege Perla