Ege PERLA projesi’nin yüzde 60’ı satıldı

Turgay Tanes, Ege PERLA projesinde yüzde 60 oranında satışa ulaştıklarını ve Kasım ayı içerisinde de fiyat artışı gerçekleştireceklerini söyledi

Ege PERLA projesi’nin yüzde 60’ı satıldı

26 Ekim 2013 / emlakwebtv
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, bugüne kadar Ege PERLA projesinde yüzde 60 oranında satışa ulaştıklarını ve Kasım ayı içerisinde de fiyat artışı gerçekleştireceklerini söyledi. Alt yapı çalışmaları tamamlanan projenin üst yapı ihalesinin de sonuçlandığını anlatan ve Ege PERLA projesine başlamadan önce iki yıl ön araştırma yaptıklarını hatırlatan Tanes, “İzmir içinden pek çok kesimle görüşerek fikirlerini aldık. İzmirlilerin beklentilerini, ihtiyaçlarını dinledik. AVM’de görmek istedikleri markaları soruşturduk. İzmirliler kendi şehirlerine ve markalarına çok sahip çıkıyor. İzmir ve İzmirlilerin ihtiyaç ve beklentileri üzerine eğilerek bir kiracı karması ve konsept oluşturulması yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Ege PERLA’da yer alacak AVM’nin mimari özellikleri, marka karması ve ticari alanlarıyla gerçek bir kent parkı olacağına ve 7′de 77′ye herkesin uğrak yeri haline geleceğine inanıyoruz. AVM tarafında kiralama konusunda geri sayım başladı. İzmir’in kendi markalarının yanı sıra pek çok yerli ve yabancı markanın ilgisi var” diye konuştu.

Tanes: “Türkiye konut piyasası açısından Hindistan, Brezilya Avrupa ile kıyaslanmamalıdır”
Turgay Tanes öyle devam etti: “Türkiye’de sektörle ilgili yeterli veri olmadığı için genelde Amerika ve Avrupa’daki gayrimenkul ve inşaat sektörünün geçmiş olaylarına bakılarak, modelleyerek bu tarz eksik ve hatalı yorumlar yapılıyor. Batıdaki veriler kullanılarak Türkiye’de olacakmış gibi düşünülüp pazar yorumlanıyor. Bazı kesimler tarafından gayrimenkul yatırımı gereksiz görülüyor. Ancak dinamikleri, alışkanlıkları ve tercihleri birbirinden son derece farklı olan Türkiye, Hindistan, Brezilya gayrimenkul ve inşaat sektörleri özellikle de konut piyasası açısından Avrupa ile kıyaslanmamalıdır”

Ege PERLA projesi hakkında detaylı bilgi için: www.egeperla.com.tr

Proje Bilgisi: Ege Perla