Ege Yapı'dan 2016'ya dev hedef

Ege Yapı 2016'da yatırım bedeli 2 milyar TL'ye ulaşan altı projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor

Ege Yapı'dan 2016'ya dev hedef

"Ege Yapı, 2016 yılı içinde Kağıthane, Yedikule, Çekmeköy, Maslak, Beyoğlu ve Beylerbeyi lokasyonlarında hayata geçireceği projeler için hazırlıklarını tamamladı. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, bu yıl içerisinde yine merkezi lokasyonlarda yer alacak projeler geliştireceklerini belirterek:  "Bu yıl içerisinde 6 farklı projeyi hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bunlardan bir tanesi Kağıthane’de planladığımız konut, ticari üniteler, ofis ve sosyal yaşam alanlarından oluşacak karma kullanımlı bir proje olacak." dedi.

Batışehir altyapısına 20 milyon dolar harcandı
Yaşamın başladı Batışehir projesini, Türkiye ve Avrupa'nın karma proje anlamındaki öncü işlerinden biri olarak tanımlayan Kabadayı, 2011-2016 yılları arasında bu projede çalışma yürüten işçi sayısının 29 bini bulduğunu açıkladı. "Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Projesi Ödülü"nün sahibi projeye yerli ve yabancı yatırımcının ilgisinin sürdüğünü de belirten Kabadayı:

"Türkiye’nin 65 farklı ilinden günde 3.300 kişinin çalıştığı Batışehir’de 2011-2016 yılları arasında çalışan sayısı 29 bini buldu. Bu rakamlar projenin ne denli büyük bir iş olduğunu anlatıyor..." dedi.

Ege Yapı'dan 2016'ya dev hedef

Kabadayı, Batışehir ile yalnızca projeye değil bölgeye de yatırım yaptıklarını ve yüksek gerilim hatlarının yeri altına alınması ve yenilenebilir enerji sistemlerinin inşası başta olmak üzere bölgeye 20 milyon dolarlık alt yapı harcaması yaptıklarını da sözlerine ekledi. 

2015'de yüzde 20'lik büyüme
Açıklamasında 2015 yılına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kabadayı, İki genel seçim ve dış ekonomik etkilere bağlı olarak yaşanan çalkantılı dönemde, Ege Yapı'nın mevcut projelerdeki kampanyaları ile yüzde 20'lik bir büyüme kaydettiğini söyledi. Kabadayı, yürümekte olan projelerle ilgili olarak da

".Batışehir, İzPark, Pega Kartal ve Sheraton Samsun projelerini tamamladık. Batışehir projemizin satışlarının %93’ü tamamlanırken, Pega Kartal’da bu oran %86’ya geldi. Batışehir projesinde lansman döneminde daire alan müşterilerimiz reel fiyatlarla 2.5 kat kazandı." dedi. 

Ege Yapı 2016 projeleri
Anadolu Yakası'nın en merkezi semtlerinden biri olan Çekmeköy'de Casper ortaklığı ile özel bir proje hayata geçirecekleri bilgisini veren Kabadayı, bu projenin müstakil bahçeli ve teraslı yaşam alanlarına yer vereceğini aktardı. Kabadayı, İstanbul'un merkezi semtlerinde hayata geçirilecek projelerle birlikte İstanbul'un turizm ve kültür yaşamına önemli bir katkı sunmayı arzuladıklarını da sözlerine ekledi.

Firma Bilgisi: Ege Yapı
Proje Bilgisi: Batışehir