Ege Yapı’dan doğaya yatırım

Ege Yapı İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile geliştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ağaçlı Köyü’nde geliştirilecek orman için ilk adımları attı

Ege Yapı’dan doğaya yatırım

Ege Yapı, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Kemerburgaz Bölgesi Ağaçlı Köyü’nde ormanlık alanların genişletilmesi amacıyla düzenlenen organizasyonda Ege Yapı çalışanları hatıra ormanı için ilk adımı attı ve bölgeye 2 bin adet ağaç dikildi.

Ege Yapı’dan hatıra ormanı
İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü ile ortaklaşa olarak geliştirilen sosyal sorumluluk projesini değerlendiren Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, çevreye duyarlı tüm projelere değer verdiklerini söyledi. Kabadayı, firma olarak doğaya saygılı ve insan ihtiyaçlarına odaklı projelerin hayata geçirilmesi yolunda ilkesel bir kararlılık sergilediklerini de vurgulayarak:

“Bu kapsamda çalışanlarımız ve aileleri ile birlikte Ağaçlı Köyü’nde fidan dikimi için bir araya geldik.  Gelecek nesillere konfor ve güvenle yaşayabilecekleri bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Şu an için 2 bin adet fidanı bağışlayarak ormanımızı oluşturuyoruz ancak önümüzdeki dönemlerde bu ve benzeri projeleri hayata geçirerek yeni nesillere ve doğaya hediyeler vermek istiyoruz.” dedi.

Ege Yapı ve çevre hassasiyeti
Ege Yapı’nın sektörün gelişimi için önemli ama her anlamda ülkenin çıkarları faaliyet göstermenin önemine de dikkat çekti ve ormanların dünyanın nefes aldığı ciğerleri olmadan gelecek nesillere bırakılabilecek bir şehrin hayal edilemeyeceğini vurguladı. 

 

Firma Bilgisi: Ege Yapı