Egepen Deceuninck'ten çevreye duyarlı PVC Profil

Türkiye'nin önde gelen PVC profil üreticilerinden Egepen Deceuninck yüzde 100 geri dönüşümlü, çevreye duyarlı ürünleriyle dikkat çekiyor.

Egepen Deceuninck'ten çevreye duyarlı PVC Profil

Çevreye duyarlı, yüzde 100 geri dönüşümlü ürünler geliştirmeye yönelik adımlarıyla dikkat çeken Egepen Deceuninck, 2004 yılından günümüze,tüm ürünlerini kurşunsuz ve ağır metallerden arındırılmış biçimde üretiyor.

Egepen Deceuninck'ten çevreye duyarlı PVC profil
2015 yılı ile birlikte Avrupa ülkelerinin tamamlama yükümlülüğü ile karşı karşıya olduğu çalışmaları kısa sürede tamamlayan Egepen Deceuninck, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma hedefi doğrultusunda faaliyetlerini sürdürüyor. 2004 yılında yüzde 100 geri dönüşümlü TPE conta kullanımı ile çevreye duyarlı üretim faaliyetlerine başlayan firma, bugüne dek üretimini tamamladığı hiç bir üründe kurşun ve benzeri ağır metallere yer vermedi. Egepen Deceuninck, çevre dostu kalsiyum-çinko stabilizan ile profil üretimini sürdürüyor.

Egepen Deceuninck'ten çevreye duyarlı PVC Profil

Ürünlerde Çevresel Ürün Beyanı
PVC pencere ve kapı profilleri için Çevresel Ürün Beyanı/EPD belgesi sahibi olan Egepen Deceuninck, ISA 14040 standardı ile belirlenmiş kriterlere göre üretim faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Bu kriterler ise önceden belirlenen, hammadde eldesi, enerji kullanım ve verimliliği ile malzeme ve kimyasal madde içeriği, hava, su ve toprağa verilen emisyonlar, atık oluşumu gibi unsurlar üzerinden belirleniyor. 

Egepen Deceuninck'ten çevreye duyarlı PVC Profil