EgeYapı Batışehir için ön talep almaya başladı

EgeYapı Group, Batışehir projesindeki cadde dükkânları ve mağazaları için ön talep toplamaya başladı

EgeYapı Batışehir için ön talep almaya başladı

6 Haziran 2014/Emlakwebtv
Emlak Konut ve TOKİ güvencesiyle, EgeYapı Group ve EPP tarafından İstanbul Bağcılar’da inşa edilen ve bazı etaplarında yaşamın başladığı “Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Projesi" ödüllü Batışehir’de ticari alanların yer aldığı Alışveriş Caddesi’nde yer alan dükkan ve mağazalar için 06 Haziran 2014 tarihinden itibaren ön talep toplanmaya başladı. 

Ön talebe ilişkin değerlendirmede bulunan EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, “Değişimin adı parolasıyla başladığımız Batışehir yolculuğunda sona doğru yaklaşıyoruz. İlk etapta yaşamın başlamasıyla birlikte projemizdeki ticari ve sosyal alanlarda da faaliyetlerimiz hızlandırdık" dedi.

Açık havada alışveriş
Batışehir Alışveriş Caddesi, bir uçtan diğer uca yaklaşık 1 kilometreye varan uzunluğuyla kapalı AVM’lerden sıkılanlar için açık havada alışveriş deneyimi yaşatmak üzere tasarlandığını söyleyen Kabadayı, hem yerli hem yabancı markaların uyum içinde hizmet verebilmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Kabadayı, "Bu doğrultuda da 1 kilometreye varan mesafede büyüklükleri 48 m² ile 2 bin 200 m² arasında değişen 123 dükkan yer alacak. Burada, cafelerden restoranlara, tekstilden beyaz eşya markalarına, marketlerden kuru temizleme veya eczane, hatta oyun ve eğlence merkezlerinin yer alacağı dükkânlara kadar geniş bir yelpazede hizmet ağı oluşturulacak" dedi.

900 milyon TL'lik yatırım
3 bin 266 konutun yer alacağı projenin toplamda 900 milyon TL'ye malolduğunu belirten Kabadayı, 123 dükkan ve hizmet merkeziyle 10 binlerce kişinin tüm ihtayaçlarına karşılık verilecek kompleks bir yapı oluşturmayı hedeflediklerini açıkladı.  

Batışehir; TEM ve Vatan Caddesi’nin kesiştiği noktada, önünden günde 300 bin aracın ve 1 milyona yakın insanın geçtiği, TEM’den direkt giriş imkânı bulunan sayılı projelerden biri. Sürdürülebilir yaşam odaklı sunduğu imkânlarla Batışehir, İstanbul’un tam kalbinde konumlanıyor. Batışehir; 750 bini aşkın nüfusuyla Türkiye’nin 52 ilinden daha büyük ve İstanbul’un en kalabalık ilçesi olan Bağcılar’da Doğan Medya Center’ın hemen karşısında, Atatürk Havalimanı’na sadece 10 dakika, Beşiktaş ve Bakırköy’den metro ile yalnızca 15 dakika uzaklıkta yaşama kapılarını açtı. 

Proje Bilgisi: Batışehir