EgeYapı, ilköğretim binalarını yenileyecek

'Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Projesi' ödülüne sahip Batışehir projesini hayata geçiren EgeYapı, Anadolu'daki eskimiş ilköğretim okulu binalarını yenileyecek

6 Şubat 2013 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş

Gerçekleştirdiği inşaat projelerinin yanı sıra eğitim ve girişimcilik konularında sosyal sorumluluk projelerine imza atan EgeYapı Group, Anadolu'daki eskimiş ilköğretim okkulu binalarını yenileyecek. EgeYapı Group Kurucu Başkanı İnanç Kabadayı sosyal sorumluluk projelerini Emlakwebtv Genel Yayın Yönetmeni Bülent Yoldaş'a anlattı.
İnanç Kabadayı, EgeYapı Group olarak 2013 yılı içinde iki sosyal sorumluluk propjesi hayata geçireceklerini ifade edrek, "Sosyal sorumluluk projelerimizden birincisi, seçkin üniversitelerimizden birisi ile beraber, Anadolu'da renovasyon, tadilat ve düzenlemeye ihtiyacı olan, fiziksel yapısı zayıf olan ilköğretim okulu binalarının günümüz standartlarına uygun hale getirilmesi için bir çalışma yapacağız. Üniversitemiz tarafından oluşturulan bir heyet Anadolu illerinde incelemeler yapıyor. Öncelikli olarak bu çalışmaya beş ilköğretim okulu binasıyla başlayacağız. Sonrasında bu sayıyı artırmayı hedefliyoruz.
İkinci projemiz ise, kamu yararı güden vakıf belgesine sahip bir vakıf ile beraber, Anadolu'daki illerde 14-16 yaş arası genç kız ve erkeklere girişimcilik, topluma kazanma bilincini oluşturmak amacıyla eğitim ve seminerler düzenleyeceğimniz bir projeye imza atacağız" diye konuştu.

EGEYAPI GROUP HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN: http://www.egeyapigroup.com.tr/