EgeYapı Kartal projesi Kasım’da satışta

Dubai Cityscape’te emlakwebtv canlı yayınına katılan EgeYapı Group Başkanı İnanç Kabadayı Suudi bir grupla Kartal’da karma proje yapacaklarını açıkladı

5 Ekim 2012 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş / Dubai
www. emlakwebtv.com dan canlı olarak yayınlanan Dubai Cityscape Global 2012 Fuar’ında, gayrimenkul sektörüne yön veren bir çok isim emlakwebtv Genel Yayın Koordinatörü Bülent Yoldaş’ın konuğu oldu. İstanbul’da Batışehir projesinin, Batışehir Premium etabını geçtiğimiz hafta satışa sunan, Kasım ayında da Suudi Arabistanlı bir grupla birlikte yapacakları Kartal projesini satışa sunacak EgeYapı Group’un Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı’da konuğumuzdu. İşte EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı’nın röportajı.

Cityscape’de Türkiye’nin konuk ülke olduğunu ve ana temanın Türkiye üzerine kurulmuş olduğunu hatırlatan EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı,  Dubai Cityscape Fuarı’ndaki tablonun Türkiye’de gayrimenkulün gideceği noktayı ve Türkiye’nin potansiyelini gösterdiğini kaydetti.  EgeYapı Group olarak Cityscape’de stand açmadıklarını ancak Cannes’da yapılacak MİPİM Fuarı’nda stand açmayı planladıklarını anlatan İnanç Kabadayı, Körfez bölgesinde de 6 ay önce pazarlama ve satış çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

Batışehir Premium’un yüzde 15’i satıldı
Kısa bir süre önce satışa sundukları Batışehir Premium’da yüzde 15 satış oranına ulaştıklarını dile getiren İnanç kabadayı,  “Projemize gerçekten çok güzel bir ilgi var. Önemli olan doğru yerde, doğru projeyi yapmak. Fiyatlamayı da doğru yaptıktan sonra yatırımcı ve son kullanıcı alıma yöneliyor. Batışehir Premium, bizim Batışehir’in mücevheri diye tanımladığımız, hem ofisiyle, hem rezidansıyla hem oteli ve ortasındaki meydanla yoğun bir talep görüyor. Bu talebin önümüzdeki dönemde de artarak devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

İz Tower’da sona gelindi
Kartal’da yılbaşında teslim edecekleri İz Tower projesinde sona geldiklerini belirten İnanç Kabadayı, “Diğer taraftan İz Park Ofis projesine başladık. Bu projenin de yaklaşık 2 ay önce lansmanını yaparak satışlara başladık. Ofisin müşterisi daha farklı. İstanbul Anadolu Yakası’nda bilhassa, orta ölçekli, KOBİ’ler için ofis ihtiyacı var. Bu yüzden profesyonel hizmetlerin alınabileceği ofislere talep çok oluyor. Kasım ayında da yine Kartal’da rezidans ve ofislerden oluşan yeni bir projeyi de satışa sunacağız. Kartal, metrosuyla, marinasıyla, Kadıköy’e yakınlığıyla önümüzdeki dönemde ciddi bir potansiyel ve prim vadeden bir bölge olarak öne çıkıyor” diye konuştu.

‘Yurtdışı yatırımlar için Irak ve Suudi Arabistan’ı düşünüyoruz’
Yurtdışı yatırımlar için de Suudi Arabistan ve Irak’ta pazar araştırmaları yaptıklarını ifade eden İnanç Kabadayı, “Grubumuz bünyesinde bir de uluslararası taahhüt şirketi de bulunuyor. Irak’ta taahhüt  işlerimiz var. Suudi Arabistan pazarı da büyük bir pazar. Bu pazarda da etkili bir oyuncu olmak için görüşmeler yapıyoruz. Bunları da kısa bir süre içinde sonuçlandıracağız” dedi.

Suudi ortaklı Kartal projesi Kasım’da satışa çıkıyor
Suudi Arabistan merkezli bir firmayla Kartal’da konut ve ofislerden oluşan yeni bir karma projeye başlayacaklarını açıklayan İnanç Kabadayı, “ Lansmanını Kasım ayında yapacağız. Suudi ortağımız arazinin satın almasını yaptı, EgeYapı Group olarak bizde hasılat paylaşımı esasına göre inşaatını ve satış pazarlamasını yapacağız. Suudi grup bu projeyle birlikte Türkiye’ye gelen ilk somut yabancı yatırımcılardan biri olacak. Suudi Grup, 100 milyon dolarlık bu projeyi Türkiye’ye giriş için bir ilk adım olarak görüyor” diye konuştu.