Ehil olmayan müteahhitlerin sektöre zararı büyük

Keten İnşaat Ltd Başkanı Selahattin Keten, yeterli bilgi, donanım ve deneyime sahip olmayan müteahhitlerin sektördeki haksız rekabetine dikkat çekerek: "Bu kişiler sektöre zarar veriyor..." dedi.

Ehil olmayan müteahhitlerin sektöre zararı büyük

Keten İnşaat Ltd Başkanı Selahattin Keten, yatırımcıyı, yeterli bilgi, birikim ve deneyimi olmayan müteahhitlere karşı uyardı. Keten, bu kişilerin sektörde haksız rekabet yarattıklarına dikkat çekerek: 

"Bu kişiler sektöre büyük zarar veriyor. Öyle ki yaptıkları işlerde bizim projelerimizi, dış cephe tasarımlarını taklit ediyorlar. Vatandaşlarımız bu firmalara itibar edmesin..:" ifadelerini kullandı. Firmalar tarafından taklit edilmenin Keten İnşaat'ın ne kadar doğru işler yaptığının göstergesi olduğunu da belirten Keten, vatandaşı, "taklitlerin hiçbir zaman asıl" gibi olamayacağı konusunda dikkatlı olmaya çağırdı. 

Ehil olmayan müteahhitlerin sektöre zararı büyük

Firma seçerken dikkali olun
Keten, inşaat sektöründeki 38 yıllık deneyimlerine dikkat çektiği açıklamasında, yatırımcıyı müteahhit firmayı seçerken dikkatli olmaya çağırdı. Binasını yenilemeye karar veren kişiliren her şeyden önce sektörde güvenilir, marka olmuş firmaları tercih etmesi gerektiğini belirten Keten:

"Sektördeki marka firmalar tercih edilmeli. Firmanın semtlerinde hangi projeleri inşa ettiğine bakılmalı, gerçekleştirdiği projeler detaylıca incelenmeli. Ayrıca şirketin bitirdiği projenen arkasında durup durmadığına da balıklması ve verdiği sözleri yerine getirip getirmediği incelenmeli. İşi zamanında bitirip bitirmediğine ve inşaat sonrasında semt, mahalle ya da bölgenin bu yatırımdan ne derecede etkilendiğine bakılmalıdır..." dedi. 

38 yıldır Nişantaşı'nda
Keten, firmanın Nişantaşı semtinde yaklaşık 38 yıldır hizmet verdiklerini vurgulayarak semtin dokusunu bozmadan bina yenileme işlemleri yürüttüklerini de sözlerine ekledi.  

Firma Bilgisi: Keten Inşaat