Ekolojik kent tasarlayan üniversiteler desteklenecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenleyeceği “Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması” başlıyor.

Ekolojik kent tasarlayan üniversiteler desteklenecek

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla üniversiteliler arasında ‘çevre’ farkındalığını artıracak önemli bir projeye start veriliyor. ‘Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması’ ile yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere toplam 154 bin lira ödül dağıtılacak.

Ekoloji ve kent yarışması
Ekoloji, sosyal hayat ve kültürün mekana yansımasının ele alınacağı ve birincinin 40 bin lira ile ödüllendirileceği Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması’nda ikinciye 30 bin lira üçüncü olan yarışmacıya ise 20 bin lira ödül verilecek. Ayrıca sekiz gruba 8’er bin lira mansiyon ödülü verilecek. Jüri heyeti bakanlık üst düzey bürokratları, akademisyenler ve ekolojiye, kentsel tasarıma gönül vermiş uzmanlardan oluşacak. Yarışmaya üniversitelerin şehir ve bölge planlama, peyzaj mimarlığı, mimarlık ve kentsel tasarım-peyzaj mimarisi bölümlerinde lisans düzeyinde öğrenim gören öğrencilerden üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri bireysel ya da grup olarak katılabilecek.

Yarışmaya katılım koşulları
Öğrenciler, yarışmanın web sayfasından 05 Haziran 2015 tarihine kadar ön kayıt yaptıktan sonra yarışmaya ilişkin hazırlamış oldukları pafta ve sunumları 28 Ağustos 2015 tarihine kadar Bakanlığa ulaştıracak. Yarışma ile ilgili tüm duyurular yarışmanın web sayfasından gerçekleştirilecek.