Ekonomi Bakanlığı'ndan UNICERA katılımcılarına 30 bin TL'ye kadar destek

Ekonomi Bakanlığı'nın Yurt İçi Fuarların Desteklenmesine İlişkin karar kapsamında destek sunacağı fuarlardan biri de UNICERA 2017 oldu. Bakanlık katılımcılara 30 bin TL'ye kadar destek sunacak.

Ekonomi Bakanlığı'ndan UNICERA katılımcılarına 30 bin TL'ye kadar destek

T.C. Ekonomi Bakanlığı, sektörel nitelik taşıyan "Yurt İçi Fuarların Desteklenmesine İlişkin" 2014/4 sayılı karar uyarınca destek sunacağı fuarları açıkladı. UNICERA İstanbul 2017 Seramik Banyı Mutfak Fuarı'nı da destek kapsamına alan Bakanlık, katılmcılara 30 bin TL'ye kadar katkı sunacak

Katılımcılara 30 bin TL'ye kadar iade

T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın ilgili destek kapsamına almasıyla birlikte UNICERA katılımcılarına da önemli bir katkı sunulmuş olacak. Destek, Bakanlık tarafından alınan kararın uygulama usul ve esaslarını yerine getiren firmalar için uygulanacak. Bu kapsamda UNICERA İstanbul 2017 Seramik Banyo Mutfak Fuarı katılımcıları yer kirası ve stand konstrüksiyonu için ödenen fatura tutarının yüzde 50'sini, belli bir üst limite bağlı olmakla birlikte geri alabilecek. T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından belirlenen fuar bazındaki destek tutarı ise 30 bin TL'yi geçemeyecek. 

UNICERA'ya bir destek de "yurt dışı alım heyetlerine"
UNICERA'ya sunulan bir diğer önemli destek de yine  T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın 95/7623 sayılı "İhracat Rejimi Kararı"yla verdiği "Yurt Dışı Alım Heyeti Desteği" olacak.  Destekle birlikte UNICERA'nın; Türkiye'nin en kapsamlı alım heyeti organizasyonlarından birine ev sahipliği yapması bekleniyor
 
 UNİCERA İstanbul 2017 Seramik Banyo Mutfak Fuarı, 08-12 MART 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de gerçekleştirilecek..