Ela Quality Resort Otel’in tamamı Özak Grubu’nun oldu

ÖZAK Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, bağlı ortaklığı Aktay Turizm’in diğer ortağı Aytur Turizm’e ait yüzde 32 hisseyi 27,5 milyon dolara satın alarak Akdeniz’in en prestijli tesislerinden ve aile oteli konseptinin öncüsü Ela Quality Resort Otel’in tek patronu oldu.

Ela Quality Resort Otel’in tamamı Özak Grubu’nun oldu

29.01.2014 / Posta Gazetesi 

Bayrampaşa Hayattepe, Ataşehir Bulvar 216 gibi prestijli projelerin sahibi olan ÖZAK GYO’yu bünyesinde bulunduran Grup; geçtiğimiz günlerde, Kazlıçeşme’de Emlak GYO’ya ait araziyi ortaklarıyla beraber rekor bir fiyatla satın alarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Satın alma hakkında konuşan Özak Global Holding Yönetim Kurul Başkanı Ahmet Akbalık,  “Artık turizm yatırımlarımızın önü açılmış oldu. Ela Quality Resort ile yakaladığımız başarıyı farklı konseptlerde aynı marka altında başta Didim ve Demre arazilerimizdeki projeler olmak üzere farklı bölgelerde yapacağımız projelerle de sürdüreceğiz” dedi. Bu satın alma ile Ela Quality Resort Otel’in yüzde 89’u Özak GYO’nun, kalan yüzde 11 ise Özak Grubu’na ait diğer şirket ve şahısların olmak üzere tamamı Özak Global Holding’in oldu.