Elazığ Zafran Toki Emekli Evleri kura çekilişi!

Elazığ Zafran Toki Emekli Evleri kura çekilişi 5 Şubat 2016 Cuma günü yapılacak

Elazığ Zafran Toki Emekli Evleri kura çekilişi!

Emeklilere özel Toki Elazığ Zafran Konutları kura çekilişi 5 Şubat 2016 Cuma günü gerçekleşecek. Hak sahiplerinin belirleneceği kura çekilişi sonucunda 280 adet 2+1 tipinde 75 metrekare konut sahiplerini bulacak. 

Elazığ Zafran Toki Konutları projesinde daire fiyatı 87 bin 500 TL olarak belirlendi. Elazığ Zafran Toki Emekli Evleri kura çekilişi sonucunda hak sahibi olanlar yüzde 12 peşinat ile 140 ay vade aylık 428 TL, yüzde 20 peşinat ile 240 ay vade aylık 292 TL taksit ile konut sahibi olacak. 

Konut belirleme kurası sonucunda hak sahibi olamayan vatandaşlar ise 9 Şubat 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası'nın yetkili şubelerinden başvuru bedellerini geri alabilecekler. Bütün emekli grubu projelerinde olduğu gibi Elazığ Zafran Toki Konutları'nda hak sahibi olup sözleşme imzalayan vatandaşlar borçları bitene kadar konutlarını devredemeyecekler. 

Toki Elazığ Zafran Emekli Konutları sözleşme imzalama aşaması

Projede sözleşme imzalama aşamasında istenecek belgeler şöyle; 

* İl/İlçe Nüfus Müdürlüğü'nden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Elazığ il sınırları içinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ettiğini kanıtlayan belge,
* İl/İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü'nden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda taşınmazının bulunmadığına daire belge,
* Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgesi (Emekliler için, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi)