Elmar Towers'a büyük ilgi

Elmar Yapı'nın Ankara-Eskişehir Yolu üzerinde hayata geçirdiği Elmar Towers, yatırımcıdan büyük ilgi gördü

Elmar Towers'a büyük ilgi

Ankara Eskişehir Yolu üzerinde Elmar Yapı tarafından hayata geçirilen Elmar Towers'ta kısa sürede yüzde 40'lık satış rakamına ulaşıldı.

Elmar Towers Projesi
Ankara Eskişehir Yolu üzerinde 136 bin metrekare inşaat alanına sahip olan Elmar Towers,  177 metre yüksekliği ile Ankara’nın en yüksek projesi olma özelliğini taşıyor. 650 milyon liralık büyüklüğe sahip Elmar Towers’da en çok satan daireler en küçük ebatlı daireler oldu. Satılan konutların yüzde 86’sını balkonsuz 1+1 daireler, yüzde 10’unu balkonlu 1+1 daireler, yüzde 4 ‘ünü de 2+1 daireler oluşturdu.

Alıcıların yüzde 95’i banka kredisi yerine Elmar Yapı’nın finansman modellerini tercih etti. Bu modele göre, müşteriden sözleşme aşamasında yüzde 20 peşinat alınırken, yüzde 10’luk peşinat ise teslim sırasında tahsil ediliyor. Kalan kısmı vade farkı almadan 30 aylık taksitlere bölünüyor. Elmar Towers projesi 803 konuttan oluşuyor. 

İş adamlarından Elmar Towers'a ilgi
Elmar Towers ziyaretçileri arasında Ankara’nın iş dünyasından önemli isimler vardı. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci’nin yanı sıra eski ATO Başkanı, Ankara milletvekili Sinan Aygün Elmar Towers projesi satış ofisini ziyaret ederek projeyi yerinde inceledi. Ankara iş dünyasının duayenlerinden olan iki başkan, proje hakkında Elmar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Küsmüş’ten bilgi aldi. ATO Başkanı Salih Bezci,  Eskişehir Yolu’nun lokasyon olarak yatırımcılar açısından kaçırılmayacak bir bölge olduğunu, Elmar Towers’ın da her detayı özenilerek gerçekleştirilen özel bir proje olarak dikkat çektiğini söyledi.

ATO eski Başkanı Sinan Aygün de Elmar Towers’ın 10 yıllık amortisman süresi ile iş dünyasında ve yatırımda hızlı yanıt almak isteyenlere güzel bir fırsat sunduğunu açıkladı. Aygün “Gördüğüm kadarıyla proje, alıcısını da, yaşayanlarını da mutlu edecek. Elmar Towers pratik ve konforlu bir yaşamın da kapılarına aralamaya aday görünüyor” dedi.

Proje Bilgisi: Elmar Towers