Emaar Properties’de büyüme devam ediyor

2012’nin ilk dokuz ayında 438 milyon dolar net kar elde elen Emaar Properties, Çamlıca’da hayata geçireceği yeni projesini tanıtıyor

Emaar Properties’de büyüme devam ediyor

18 Aralık 2012 / emlakwebtv
Uluslararası bir gayrimenkul geliştirme şirketi olan Emaar Properties PJSC, 2012’nin ilk dokuz aylık döneminde net faaliyet kârının 438 milyon dolar olduğunu açıkladı. Açıklamada şirketin gelirlerinin 1.5 milyar dolar seviyelerinde gerçekleştiği belirtildi.

Konuyla ilgili görüş bildiren Emaar Türkiye CEO’su Ozan Balaban “Emaar, Dubai ve uluslararası pazarlarda yeni proje lansmanlarına odaklanırken yatırımcılardan güçlü bir talep görüyor. Emaar Properties PJSC’nin ülke iştiraki olarak biz de, hem Türkiye’de hem de uluslararası platformda giderek artan bir taleple karşı karşıyayız” diye konuştu.

Yeni proje de görücüye çıkıyor
Emaar Properties'in Türkiye'deki ilk projesi Toskana Vadisi’nin ardından ikinci bir yatırım olarak gerçekleştirdiği Çamlıca’daki yeni projesi pek çok ilke imza atmaya hedefliyor. Henüz satışı başlamadan, 2012 yılında Türkiye'nin, Avrupa'nın ve Dünyanın En İyi Karma Mimari Projesi Ödülleri'ne layık görülen Çamlıca Projesi, Anadolu Yakası'nın en büyük alışveriş merkezi, Türkiye'ye ilk kez giriş yapacak olan The Address Hotel'in yanı sıra içinde yer alan meydanlar, konutlar, ofisler, eğlence merkezleri, hayvanat bahçesi ile çok kapsamlı ve entegre bir yaşam alanını barındırıyor.
 
Emaar Türkiye Genel Müdürü Ozan Balaban'ın, İstanbul'un ve Anadolu Yakası'nın en büyük yaşam merkezlerinden biri olacak Çamlıca Projesi'ni tanıtacağı basın toplantısı 25 Aralık Salı günü gerçekleşecek.


Firma Bilgisi: Emaar