Emaar Properties net kârını açıkladı

Dubai borsasına kote olan Emaar Properties 2012 yılının ilk dokuz ayı gelirlerini 1,514 milyar dolara yükseltirken, aynı dönemin net kârını 438 milyon dolar olarak açıkladı

Emaar Properties net kârını açıkladı


Ülke iştirakleriyle birlikte dünyada beş kıtaya yayılmış, uluslararası bir gayrimenkul geliştirme şirketi olan Emaar Properties PJSC, 2012’nin ilk dokuz aylık döneminde net faaliyet kârının 438 milyon dolar olduğunu açıklarken ve geçen yılın aynı dönemi rakamlarına göre net kârın yüzde 29 artış gösterdiğini bildirdi. 2012’nin ilk dokuz ayında şirketin gelirleri 1,514 milyar dolar ile geçen yılın aynı dönemiyle aynı seviyelerde gerçekleşti.

Alışveriş merkezleri ve konaklama sektörü, 2012’nin ilk dokuz aylık döneminde toplam gelirlere 777 milyon dolar katkıda bulunurken, Dubai Mall bu dönemde 44,5 milyon ziyaretçi ağırlayarak, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artış kaydetti.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Emaar Properties Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Alabbar, “Emaar’ın 2012’nin ilk dokuz ayındaki güçlü performansı, yeni projelere stratejik yatırımlar ve hızla büyüyen gelişmekte olan ülkelerdeki varlığımızı güçlendirerek paydaşlarımıza uzun vadeli getiri sunma olanaklarımızın açık bir göstergesidir. Emaar, Dubai’de ve hizmet verdiğimiz bütün ülkelerde şirketin kendisi ve paydaşları için sürdürülebilir değer yaratmaya katkıda bulunacak yeni büyüme fırsatlarını araştırmaya devam edecektir” dedi.

Emaar Türkiye CEO’su Ozan Balaban ise “Emaar, Dubai ve uluslararası pazarlarda yeni proje lansmanlarına odaklanırken yatırımcılardan güçlü bir talep görüyor. Uluslararası bir gayrimenkul geliştirme şirketi olmanın ve talep gören projeler üretmenin de bir yansıması bu. Emaar Properties PJSC’nin ülke iştiraki olarak biz de, hem Türkiye’de hem de uluslararası platformda giderek artan bir taleple karşı karşıyayız” diyerek kurumsal bilinirlik ve güvenin kendileri için de pozitif bir ivme yarattığını belirtti.
Detaylı bilgi için adres: www.emaar.com

 

Firma Bilgisi: Emaar