Emaar Square Çamlıca'nın çehresini değiştirecek

Dubai merkezli Emaar Properties’in Türkiye ayağı Emaar Türkiye'nin CEO’su Ozan Balaban emlakwebtv’nin sorularını yanıtladı

26 Aralık 2012 / emlakwebtv
Dubai merkezli Emaar Properties’in Türkiye Ayağı Emaar Türkiye’nin Çamlıca’daki Emaar Square projesi satışa sunuldu. Emaar Türkiye’nin CEO’su Ozan Balaban emlakwebtv’nin sorularını yanıtladı.

2006 yılından buyana buradayız. İstanbul ve Türkiye uzun dönemli olmak istediğimiz bir yer. Aslında bizim kültürümüzde karma projeler var. Dedik ki bir kutu yapmak yerine şehrin dokusunun, bir semtin devamı olsun; sokakları, meydanları olsun. Zaten İstanbul’un meydanlarından ilham aldık projenin ismini Emaar Square koyduk.

Projenin başına Emaar isminin gelmesi de çok önemli yurt dışında ilk defa , Türkiye’de Emaar ismini kullandık çünkü uzun dönemli biz buradayız projenin alışveriş merkezini, otelini kendimiz işleteceğiz. Projenin arkasındayız.  100’den fazla restoran, açık kapalı alanları, çocuk oyun merkezleri, benzeri Dubai Mall’da bulunan sualtı hayvanat bahçeleri, her şeyi ile sabahtan akşama kadar bir ailenin vakit geçirebileceği bir proje tasarlamak istedik. Meydan ve cadde kültürünü yaşatmak istedik. İnsanlar kendisinden bir şeyler bulacaktır. 40 dönümü yeşil alanlara cafe ve restoranlara ayrıldı.

66 dönüm arazi içinde toplam 300 bin metrekarelik inşaat alanından oluşan 1000’den fazla konutun yer aldığı projede 40 bin metrekarelik ofis, 150 bin metrekarelik kiralanabilir alanı ve 400 mağazasıyla Türkiye’nin en büyük AVM’si de bulunuyor. Projedeki 5 yıldızlı otel ise Theadress otel zinciri tarafından işletilecek.

Üç tane değişik konut tarzı var;
“-Birincisi rezidans 5 -14 kat yükseklikte ahşap süpürgelikleri, mutfaklarında kahvaltı için masaların olduğu bütün pencereleri kapıları açılabilen.
-Boulevardi  Hights yerden tavana kadar cam 31 katlı bir bina.
-5 yıldızlı otele bağlı otelin markasıyla işletilecek rezidanslar var.
Biz 2013 itibariyle 300 konut satılığa çıkarıyoruz otelin rezidansları 2013 sonu itibariyle satışa çıkıyor.

Metrekare fiyatları;
Satış öncesi rakamları 3500-5000 bin dolar civari. Tavan yükseklikleri 2,90 metre olan projede metreküpe bakmak lazım. Bu bölge yeni finans merkezi, 3. Köprü, Sabiha Gökçenin uluslararası havaalanı olması ile Anadolu bölgesi Avrupa bölgesini geçecek.Bu yüzden son satış rakamlarımızın 7 bin 500-8 bin dolar olması şaşırtıcı değil.

Bu proje kendi kazancını da sağlayacaklar. Buraya yatırım yapanlar hem oturacaklar hem de kazanacaklar.
Emaar Türkiye, İstanbul Çamlıca’da 66 dönüm alana yayılmış karma projesi Emaar Square’de inşaatı 2015 yılının sonunda tamamlamayı hedefliyor.

Proje hakkında detaylı bilgi için www.emaarsquare.com.tr

Firma Bilgisi: Emaar
Proje Bilgisi: Emaar Square