Emaar Square'de sizin için tura çıktık

Emaar Türkiye, Çamlıca'da bir çok ilki içinde barındıracak Emaar Square projesini hayata geçiriyor. Projeyi Emaar Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ümit Türüdü Şen anlattı

14 Şubat 2012 / emlakwebtv / Bülent Yoldaş
Emaar'ın 1997 yılında Dubai'de faaliyetine başladığını ve dünyada 16 farklı pazarda yer aldığınıanlatarak sözlerine başlayan Emaar Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ümit Türüdü Şen, Emaar'ın bir inşaat firması değil, gayrimenkul geliştirme firması olduğunun altını çizdi.

'Adress Hotel İstanbul'dan dünyaya açılacak'
Emaar'ın otel grubu hakkında'da bilgi veren Ümit Türüdü Şen, "Emaar'ın bir çok otel markası var ama iki markayla dünyaya açılıyor. Bİr tanesi Armani Hotel & Residences. İlkini Burj Khalifa'nın içerisinde açtık, ikincisini Milano'da açıldı geçen sene açıldı. İkinci otel markamız ise Address Hotel & Residences. 5 yıldızlı Addres Hotel markası Dubai'de doğdu, İstanbul'la birlikte dünyaya açılacak" diye konuştu.

Her fonksiyon için ayrı mimarla çalışıldı
Emaar Square projesinde her bir fonksiyon için doğru mimarı aradıklarını ifade eden Ümit Türüdü Şen, İstanbul'un geleceğini simgelediğini düşündüğümüz bina için Sir Norman Foster'ın kurduğu Foster + Partner ile çalıştık. Genel Master Plan için ve 30 katlı binamız için ise İki Design Gruop ile çalıştık. İki Design Group genç bir Türk mimari grup. Alışveriş Merkezinde Singapurlu DP Architects ile çalıştık. Nişantaşı evlerimizi KTGY ile ve peyzajımızda da SWA ile çalıştık" dedi.

 

Anadolu Yakası seyir tersına kavuşacak
Emaar Square hakkında detaylı bilgiler'de veren Ümit Türüdü Şen, "Nişantaşı Evleri 5 ile 15 kat arasında 4 bloktan oluşuyor. İçinde Address Otel ve Address Residence'lerin bulunduğu Foster Kulesi'nin en üstünde çok özel bir restoran olacak. burada aynı zamanda bir seyir terası olacak. Ofis kulemiz 40 bin metrekareden oluşuyor ve Foster Kulesi'nin de yer aldığı özel bir meydana bakıyor. Heights adını verdiğimiz 33 katlı kulemizde ise 1+'den 4+1'e kadar farklı daire seçenekleri bulunuyor" diye konuştu.

2015'te yaşam başlayacak
Ümit Türüdü Şen, Emaar Square projesinde kazı iksa çalışmalarının tamamlandığını belirterek, bu ay sonunda inşaatın temel atma sürecinin başlayacağını ifade etti. Projede 2015'in ilk çeyreğinden itibaren ev teslimlerine başlanacak.

EMAAR TÜRKİYE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN: http://www.emaar.com.tr/

EMAAR SQUARE HAKKINDA DETAYLI BİLGİ: http://www.emaarsquare.com.tr/

 

 

Firma Bilgisi: Emaar
Proje Bilgisi: Emaar Square