Emay İnşaat'a SPK'dan ikinci onay

Emay İnşaat'ın 500 milyon TL tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusuna, SPK'dan ikinci kez onay glehdi.

Emay İnşaat'a SPK'dan ikinci onay

 Emay İnşaat'ın yaklaşık 500 milyon TL tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusu, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından ikinci kez onaylandı. 2015 yılında ilk tahvil ihracını gerçekleştiren firma, "yerinde bir zamanlama ve strateji" ile kaynak yapısında çeşitlendirmeye gitmeyi hedeflediğini açıkladı.

Emay İnşaat'a ikinci onay
KentPlus markasıyla farklı lokasyonlarda önemli projelere imza atmayı sürdüren Emay İnşaat'ın ikinci borçlanma aracı ihracı başvurusu da onaylandı. Sermaye Piyasası Kurulu-SPK tarafından gerçekleştirilen onay 500 milyon TL düzeyinde olacak

Emay İnşaat'ın ciro hedefi: 2.5 milyar TL
İstanbul Kadıköy, Ayazağa, Gayrettepe ve Yalova gibi önemli merkezlerde KentPlus markasıyla kentsel dönüşüm ve gayrimenkul geliştirme-turizm projelerini sürdüren KentPlus söz konusu projelerden 2.5 milyar TL'nin üzerinde ciro hedefliyor. Prestijli konut satışı, kira geliri ve gayrimenkul yatırımı gibi farklı kaynaklardan beslenen gelir yapısıyla dikkat çeken Emay İnşaat, diğer taraftan proje geliştirme ve tamamlama performansı ile de sektörün en önemli markalarından biri olma yolunda ilerliyor. 

Diğer taraftan firma, mevcut karlılık, güçlü özkaynak ve finansal yapıyısla da yatırımcılar için önemli alternatifler ve karlı fırsatlar sunmayı sürdürüyor. 

Firma Bilgisi: Emay Inşaat
Proje Bilgisi: kentplus