Emekevler Atapark Konutları kura çekilişi!

632 konuttan oluşan Emekevler Atapark Konutları kura çekilişi 22 Eylül'de gerçekleşecek

Emekevler Atapark Konutları kura çekilişi!

632 konuttan oluşan Emekevler Atapark Konutları kura çekilişi 22 Eylül'de gerçekleşecek. 2012 yılında Ataşehir Belediyesi Meclisi'nin kararıyla hazırlanan Emekevler projesi, Ataşehir Atatürk Mahallesi Emekevler bölgesinde hayata geçirildi. Emekevler Atapark Konutları'nda gecekondu hak sahiplerinin konutları kura çekilişi ile belirlenecek. 

Emekevler'deki 400'ün üzerinde gecekondu sahibi ve Ataşehir'in diğer bölgelerinden 232 gecekondu sahibi Emekevler Atapark Konutları projesine yerleşecek. 

Emekevler kura çekilişi 22 Eylül'de

Toplam 632 adet konutun sahiplerini bulacağı Emekevler kura çekilişi 22 Eylül 2016 tarihinde saat 10:00'da Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu'nda gerçekleşecek. Emekevler Atapark Konutları için ödemeler hak sahipleri dairelerini teslim aldıktan sonra başlayacak. 20 yıla varan vade uygulanan projede taksitler 180 TL ile 400 TL arasında değişiklik gösteriyor. 

Her bir gecekondu hak sahibine, kura sonucu çıkan bağımsız bölümler için bir ''Konut Tahsis Belgesi'' verilecek. Konut Tahsis Belgesi, yapılar tamamlandıktan, kat mülkiyeti kurulduktan sonra gecekondu hak sahiplerine verilecek kat mülkiyeti tapusuna esas teşkil edecek. 

Emekevler kura çekişili 22 Eylül 2016 tarihinde saat 10:00'da Novada Alışveriş Merkez içerisindeki Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu'nda gerçekleşecek.