Emeklilerden TOKİ fırsatına yoğun ilgi

Türkiye Emekliler Derneği'nin girişimiyle evi olmayan emekliler için başlatılan TOKİ avantajlarına yoğun ilgi gösterildi. Derneğin yalnızca Adana'daki şubesine 12 bin kişi başvurdu

Emeklilerden TOKİ fırsatına yoğun ilgi

Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkezi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasındaki mütabakatla, evi olmayan emekliler için başlatılan konut fırsatına yoğun bir talep geldi. TOKİ'nin uygun koşullarda sunduğu ev imkanına kavuşmak isteyen emekliler, Türkiye Emekliler Derneği'ne akın etti. Şubenin yalnızca Adana Şubesi'ne 12 bin kişi başvuruda bulundu.

Emekliler TOKİ'ye yığıldı
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılacak 3+1 ve 2+1 konutlara sahip olabilmek amacıyla TÜED ADana Şubesi'nde yığılmaya neden olan emelkiler, doldurdukları formlarla başvuru talebinde bulunuyor.

Başvurular ücretsiz yapılacak
Türkiye Emekliler derneği Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, TOKİ tarafından inşa edilecek konutlara sahip olmak isteyen emeklilerden yoğun bir talep geldiğini belirterek, formları ücretsiz olarak üyelere verdiklerini ve herhangi bir dosya ücreti de talep etmediklerini belirtti. Yapılan anlaşmalarla emeklilerin bütçelerine katkıda bulunma yolunda faaliyet sürdürdüklerini ve bazı derneklerin başvuru için 21 TL ücret almalarının yanlışlığını vurgulayan İyiyürek:

"TOKİ ile görüşmelerimiz tüm hızıyla sürüyor. Adana'daki çalışmalarımızda da önemli mesafe katettik. Milli Emlak'tan uygun arsa çıkması yolunda Valimizle birlikte çalıştık. Umarız hükümetimizin kurulmasının ardından bu işler daha da hiz kazanır ve emeklilerimiz kısa sürede TOKİ7den ev sahibi olurlar..." dedi. 

Firma Bilgisi: Toki