Eminevim müşterilerini Kudüs'e götürdü

Eminevim Destek ve Organizasyon birimi müşterilerini kutsal şehir Kudüs'e götürdü. 30 Eylül'de gerçekleştirilen geziye, 40 kişi katıldı

Eminevim müşterilerini Kudüs'e götürdü

Müşterilerini daha önce ücretsiz olarak Balkanlar turu ve umre ziyaretine götüren Eminevim Destek ve Organizasyon birimi, 30 Eylül'de 40 müşterisini Kudüs-ü Şerif'e götürdü. Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan hareketle Kudüs'e hareket eden grubun gezisi üç gün sürdü.

Eminevim'den Kudüs ziyareti
Dr Hasan Fehmi Ulus öncülüğünde kutsal şehir Kudüs'ü gezen grup, kutsal mekanları görme fırsatı yakaladı. Başta Mescid-i Aksa olmak üzere şehrin önemli mekanlarını ziyaret eden müşteriler, bu kutsal mekanlarda da ibadet etme şansı buldu.

Kudüs'ün tarihi mekanları
Üç gün süren Eminevim turunun ilk gününde Yafa şehrinden bulunan Sultan Mahmud Camii başta olmak üzere Osmanlı cami ve eserleri ziyaret edildi. İkinci gün ise El Halil şehrine hareket edilerek Halbul Kasabasında Yunus Peygamberin kabri ziyaret edildi. İkinci gün gezilerinde ayrıca Hz. İsa'nın doğduğu Beytüllahim'i ziyaret eden grup buradan hareketle, Lut Gölü'ne ve dünyanın en eshi şehirlerinden biri olarak kabul edilen Eriha'ya geldi. Grup burada Hz. Musa kabri ve külliyesini ziyaret etti.

Kutsal kiliseler ve Peygamber anıtları
Turun son gününde ise Hz. Rabia ve Hz Davut Türbeleri ile Hz Meryem ve ailesinin kabrinin bulunduğuna inanılan kiliseyi ziyaret eden grup, Mescid-i Aksa'da Cuma namazını kıldı ve bu tarihi mekanı ayrıntılı biçimde dolaştı. 

Gezi vesilesiyle bir açıklama yapan Eminevim Organizasyonlar Müdürü Hüseyin Meydancı, Kudüs-ü Şerif turunun düzenlemekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek:

"Aynı zamanda Filistin halkına yanlarında olduğumuz mesajını vermek istedik..." dedi. 

Firma Bilgisi: Eminevim