Eminönü Eyüp tramvay hattı güzergahı belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Eyüp'te yaptığı yatırımların toplu açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eminönü'nden Eyüp'e uzanacak bir tramvay hattı yapılacağı müjdesini verdi

Eminönü Eyüp tramvay hattı güzergahı belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Eyüp'te yaptığı yatırımların toplu açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eminönü'nden Eyüp'e uzanacak bir tramvay hattı yapılacağı müjdesini verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle Eyüp’te hayata geçirilen yatırımların toplu açılış töreni Eyüp İSKİ Şubesi'nin bahçesinde yapıldı. 

Eminönü'nden Haliç boyunca sahilden Eyüp'e gidecek

Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş, göreve geldikleri günden bu güne İstanbul'da 98 milyar liralık yatırım yaptıklarını söyledi. Topbaş, ''Nüfusu geçmişte 7 milyon civarındayken İstanbul’a haftada ancak bir kere su veriliyordu. İstanbul’un artık su problemi yok. Kurduğumuz ileri biyolojik arıtma tesisleri sayesinde denizlerimize atık su dökülmüyor. Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduğu dönemde bu kentin sevdalısı olarak başlattığı yerel yönetim mantığını ve anlayışını devam ettiriyoruz. Altyapıdan ulaşıma kadar her alanda ciddi yatırımlar yaptık. Eyüp ilçemize metro geleceği hayal dahi edilemezdi. Şuanda iki tane metro hattı Eyüp’ten geçiyor. Şimdilerde yeni başladığımız Eminönü’nden Haliç boyunca sahilden Eyüp’e giden tramvay hizmete verecek. İhalesi ve yer teslimleri yapıldı, başladı ve devam ediyor. ” dedi.

Eminönü Eyüp tramvay hattı güzergahı 

Eminönü Eyüp tramvay hattı, Eminönü'nden başlayarak Haliç boyunca sahilden Eyüp'e gidecek.