Eminönü-Eyüp tramvayı için çalışmalar hızlandı

Eminönü ile Eyüp arasında hizmet verecek tramvay hattı için geri sayım başladı. İBB Başkanı Topbaş, sahil hattı üzerinde çalışacak projenin ihalesinin yapıldığını söyledi

Eminönü-Eyüp tramvayı için çalışmalar hızlandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eminönü ile Eyüp ilçeleri arasında hizmet verecek tramvay hattı için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Hattın Eminönü ile Eyüp arasında kalan sahil güzergahı üzerinde çalışacağını vurgulayan ve Topbaş: "Yakın bir zamana kadar Eyüp'e bir tramvay hayal edilemezdi. Bu projenin ihale ve yer teslimi yapıldı. Çalışmalar devam ediyor..." ifadelerini kullandı.

İstanbul'a 98 milyar yatırım

Eyüp İSKİ Hizmet Binası ve bir dızı içmesuyu, atık su hattı ile yağmursuyu tünelleri inşaatı temel atma töreninde konuşan Topbaş: "İstanbul'un artık su problemi yok. Kurduğumuz biyolojik arıtma tesisleri sayesinde denizlerimize artık su dökülmüyor..." dedi.

Eyüp bunu hak ediyor

Törende konuşan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da, Eyüp'ün İstanbul'un tarihi ilçelerinden biri olduğunu belirterek:"Eyüp bu yatırımları hak ediyor. Yalnızca kadim bir ilçe değil, aynı zamanda artan nüfusu ile tapu sorunu ve imar sorunlarını geride bırakan çizgisiyle dinamik bir ilçe. Eyüp bu alt yapı yatırımlarını hak ediyor..." şeklinde konuştu.