Emirgan'da yüzlerce gecekonduya tapu müjdesi

Sarıyer Belediye Meclisi mülkiyeti Hazine'ye ait olan 951 No'lu ada üzerindeki 700'e yakın gecekonduya tapu verilmesini kararlaştırdı

Emirgan'da yüzlerce gecekonduya tapu müjdesi

Sarıyer Belediyesi'nden yüzlerce gecekondu sahibine, "tapu" müjdesi geldi. Sarıyer Belediye Meclisi tarafından alınan bir kararla, Emirgan Mahallesi'nde yer alan yaklaşık 700 gecekonduya, tapu verilmesi için çalışmalar başladı.

700 gecekonduya tapu
Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Sarıyer Belediye Meclisi, Emirgan Mahallesi'nde, mülkiyeti Hazine'ye ait 951 No'lu ada üzerinde yer alan yaklaşık 700 binaya tapu verilmesini kararlaştırdı. Belediye Meclisi'nin yaklaşık 159 dönümlük alanın imar ıslah çalışmalarını tamamladığı öğrenildi.

Başkan Genç: Karar yasal prosedür izliyor
Sarıyer Belediye Meclisi tarafından oybirliği ile alınan karar sonrasında gecekondulara tapu dağıtılmasını da öngören plan çalışması İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne gönderildi. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç çalışmanın her boyutunun yasal çerçeve içinde gerçekleştiğini vurgulayarak: "İstanbul Büyükşehir Belediyesi ret verse bilin ki, işin arkasında başka manevralar vardır." ifadelerini kullandı. 

Sarıyer Belediyesi'nin imar ıslah plan çalışmalarını yaparken üniversitelerin görüşlerine başvurduğu öğrenildi.