Emlak değerlendirme sisteminde yeni dönem

Web üzerinden yürütülen emlak işlemlerinde yüksek standart ve güvenilirlik hedefleyen 'Emlak Devri projesi' hayata geçiyor

Emlak değerlendirme sisteminde yeni dönem

17 Haziran 2014/Emlakwebtv
Web üzerinden sunduğu emlak fiyatlandırma sistemi, geniş emlak danışmanı iletişim ağı ve yetkin danışmanlarla buluşma imkanı sunan "Emlak Devri" projesi hayata geçiyor. Emlak Devri ile birlikte artık emlak sahipleri, gayrimenkullerinin gerçek değerini öğrenebilecek ve deneyimli danışmanlar sayesinde satış ve kiralama işlemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilecek. 

İlan yerine danışman aramalıyız
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Emlak Devri'nin Kurucusu Sinan İşçimenler, Türkiye'de online emlak mecralarını kulanan kişiler üzerindeki araştırmaların, ortak algının olumsuz yönde olduğunu ortaya serdiğini belirterek, ilan aramak yerine danışman aramanın daha doğru olduğu sonucuna vardıklarını söyledi. Ülkemizde emlak sahiplerinin danışmanlara erişebileceği online bir sistemin de bulunmadığına dikkat çeken İşçimenler: " Bu doğrultuda Emlak Devri’nin benzersiz bir alternatif olacağına inanmaktayız. Emlak Devri ile bilgiyi erişilebilir kılarak şeffaf bir yapı ile sektörün bilinçlenmesine katkı sağlıyoruz” şeklinde konuştu

Sinan İşçimenler mevcut sistemde emlak arayanların sayısız ilan dolaşma ve telefon görüşmesine maruz kaldığını belirterek “EmlakDevri’nde emlak arayanlar kendileri için en doğru danışmanı seçerek hayallerindeki eve en kolay ve güvenilir şekilde ulaşma lüksüne sahip” dedi.

Yeni nesil değerlendirme sistemi
Yeni nesil emlak sistemi Emlak Devri’nde emlak sahibinin ev ya da ofisini sisteme koymadan sadece belirli bilgileri girerek, öncelikle emlak değerinin hesaplanmasına olanak sağlıyor. Belirlenen değer, emlak sahibine sunulduktan sonra siteye giriş yapılıyor ve girilen veriye uygun danışmanlar bulunarak emlak, sahibi ile buluşturuluyor. Bölgelere göre kırılım yapma özelliğine sahip sistemde, uygun bulunan danışmanlar arasından seçim şansı da emlak sahibinin oluyor. Danışman üzerinden arama yapmayı sağlayan ve istenilen özelliklere göre danışman aranabilen tek mecra olan Emlak Devri’nde danışmanları, uzmanlık alanları, ofis adresleri ve ilgilenilen bölgeler göre de aratmak mümkün. Ayrıca sistem, bölgelere göre kültürel ve sosyal yapısal yaşam analizlerini de kullanıcı ile buluşturuluyor.

E-değer raporu ile gerçek değerler en doğru şekilde hesaplanıyor
Emlak Devri’nin sektöre kazandırdığı yeniliklerin başında E-değer raporu geliyor. E-Değer raporu ile emlak değeri hakkında fikir sahibi olunuyor. İlan verenler, ilanlarına veritabınından seçtikleri danışmanlardan teklif almaya yönelik talepte bulunabiliyor veya danışmanlara özel olarak ilanı yayınlayarak bölgeleri ile ilgilenen tüm danışmanlara anında haber veriyorlar.

Sektörün profesyonelleri için dönüm noktası
Emlak Devri sektörün profesyonelleri için de bir dönüm noktası olarak ön plana çıkıyor. Danışmanlar Emlak Devri ile kendilerini tanıtabilecekleri bir vitrine sahip oluyor ve diğer danışmanlara göre farklı yönlerini ortaya koyarak potansiyel müşterilere en hızlı şekilde ulaşabiliyorlar. Aynı zamanda danışmanlara özel olarak yayınlanan emlak sahibi ilanları ile kendi bölgelerinde yeni portföylerden anında haberdar olma fırsatını yakalıyorlar.