Emlak Fuarı'na seçim dopingi

4-8 Kasım tarihleri arasında CNR Expo'da gerçekleşen Emlak Fuarı'nın ilk günü ziyaretçi akınına uğradı. CNR Holding Pazarlama Grup Başkanı Tartıcı, bu ilgiyi 1 Kasım seçim sonuçlarına ve istikrar mesajlarına bağladı

Emlak Fuarı'na seçim dopingi

"1 Kasım seçimlerinin tek parti iktidarını işaret eden sonucu CNR Emlak Fuarı'na olumlu bir şekilde yansıdı. Özellikle yabancı yatırımcıdan büyük ilgi gören Emlak Fuarı'na ziyaretçi sayısı yüzde 40 oranında yükseldi. CNR Holding Pazarlama Grup Başkanı Reha Tartıcı, bazı büyük firmaların seçim sonuçlarını beklemek için rezervasyonlarını iptal ettiğini ancak buna rağmen fuar alanının bir öncekine kıyasla yüzde 30'luk bir metrekare büyümesine ulaştığını söyledi. Tartıcı:"Tek parti iktidarı güven ortamının oluşmasına ve fuarın ilk gündü ziyaretçi sayısının geçen yıla kıyasla yüzde 40 oranında artmasına neden oldu..." dedi. 

CNR Emlak Fuarı'na ilgi büyüyecek
Yabancı yatırımcının bu seneki ilgisini gören gayrimenkul şirketlerinin önümüzdeki yıl için şimdiden rezervasyon yapmaya başladığını da söyleyen Tartıcı, başta Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, İran ve Irak gibi Körfez ülkelerinin etkisiyle CNR Emlak Fuarı 2015'in büyük bir ziyaretçi akınına uğradığı üzerinde durdu. Tartıcı, Rusya, Yunanistan ve Azerbaycan gibi ülkelerin de fuara ilgi gösterdiği üzerinde durdu. 

Emlak Fuarı'na seçim dopingi

Fuarı değerlendiren Vadi Şehir Satış Müdürü Hasan Mutlu Kaya da yabancı yatırımcının Türkiye'deki tek parti iktidarına olumlu bir tepki verdiğine vurgulayarak, fuarda yabancı alıcılarla sonuç odaklı görüşmeler yaptıklarını vurguladı. Kaya:

"Fuarda bir kısım büyük firmaların olmayışını bazı arkadaşlarımız dezavantaj gibi yorumlarken, ben böyle düşünmüyorum. Fuara yabancının arzı çok yüksekken o arzı biz karşılayarak avantaja dönüştüreceğimize inanıyorum” dedi.