Emlak Haberleri - Seçmeler 09 Ocak

TCDD 'zarar'mı etti?, MUÇEV'den İztuzu açıklaması, Endonezya'ya ikinci Sabancı yatırımı, Decathlon'dan Anadlu Yakası'na ilk mağaza ve daha fazlası haberimizin detaylarında

Emlak Haberleri - Seçmeler 09 Ocak

TCDD 'zarar' mı etti?
TCDD, Sayıştay 2014 raporundan hareketle kurumun zarar ettiğine dair haberlere ilişkin bir açıklama yayınladı. Sayıştay Raporundan hareketle kurumun zarar ettiğini yazan basın yayın organlarına yanıt veren TCDD, işletme zararlarında oransal-rakamsal olarak herhangi bir artış olmadığını açıkladı.

Haberin devamı için tıklayınız

MUÇEV'den İztuzu açıklaması
İztuzu Plajı'nı DALÇEV'e kiralayan MUÇEV firması, firmanın kafeterya, büfe ve şezlong işletmesini aldığını ve plajın yapılaşmaya açılmayacağını söyledi. İztuzu Plajı'nı DALÇEV'e kiralayan MUÇEV firması, doğa talanı ve yapılaşma korkusunun yersiz olduğunu, DALÇEV firmasının plajda halen var olan şezlong, büfe ve kafeteryanın işletmesini aldığını belirtti.

Haberin devamı için tıklayınız

Endonezya'ya ikinci Sabancı yatırımı
Kordsa, Endonezya'ya 100 milyon dolar yatırım bedeline sahip ikinci lastik kord bezi ve polyester iplik fabrikasının açılışını yaptı. Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Endonezya yatırımının Kordsa Global'in uzun vadeli büyüme stratejisinide önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız 

İşçi güvenliğinde 'radikal' düzenlemeler
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, iş ve işçi sağlığıyla ilgili yeni düzenlemenin gereklerine uymayan firmalara ağır cezaların verileceğini duyurdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, iş ve işçi sağlığıyla ilgili yeni düzenleme ile işletmelere 'iş güvenliği uzmanı' istihdamının zorunlu hale getirildiğini söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

147 milyar TL'lik yatırıma ÇED raporu
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye'nin güçlü bir büyüme atılımı hamlesi yaptığını belirterek: '147 milyar liralık yeni yatırıma ÇED imzası attık.' dedi. 

Haberin devamı için tıklayınız

Decathlon'dan Anadolu Yakası'na ilk mağaza
Avrupa'nın en büyük spor perakende zinciri Decathlon, Anadolu yakasındaki ilk mağazasını Nisan 2015'te Brandium'da açacak.  Firma 2015 yılı içinde Antalya, Gaziantep, Bursa ve Trabzon'da da şube açmayı planlıyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Bakan Güllüce'den 'dönüşüm' çağrısı
Kahramanmaraş ziyareti sırasında Belediye Başkanları'na çağrı yapan Bakan Güllüce: ' Kentsel dönüşüm cesaret işidir' dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, ahramanmaraş'ın gönül dünyasında yeri olan bir şehir olduğunu ve gönül dünyasının mimarlarının bulunduğu bir kent olarak nitelendirdi.

Haberin devamı için tıklayınız

Sektörün deneyimli isimleri SHARE'de buluşuyor
Gayrimenkul sektörünün profesyonellerini buluşturan 'SHARE Gayrimenkul Paylaşımları'nın üçüncüsü; Kalebodur'un ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Gayrimenkul sektörünün deneyimli isimlerinin, tecrübelerini ve görüşlerini aktardığı bir platform haline gelen 'SHARE'in üçüncü toplantısı 17 Ocak Cumartesi günü Levent'teki Kaleseramik binasında düzenleniyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Diziler konut sektörünü hareketlendirdi
Dizi ve sinema sektörünün büyümesiyle birlikte konut, kafe ve işyerlerindeki hareketlilik arttı. Dizi ve sinema sektörünün büyümesiyle birlikte konut, kafe ve işyerlerindeki hareketlilik arttı. 2014 yılı içerisinde yalnızca sahibinden.com üzerinden, 936 emlak ve 265 vasıta çekimlerde kullandırılmak üzere kiraya çıkarıldı.

Haberin devamı için tıklayınız