Emlak Haberleri - Seçmeler 10 Ocak

İcradan satılık ilanlarından yüzde 20 artış, Boğaziçi kendi elektriğini üretecek, Zorlu Center'da yangın: 1 ölü ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 10 Ocak

İcradan satılık ilanlarında yüzde 20 artış
Ekonomik koşullardaki ağırlaşma 'icradan satılık' ilanlarında artışa neden oldu. Yapılan bir araştırmaya göre, 2014'te icradan satış ilanlarında yüzde 20'lik artış yaşandı. 

Haberin devamı için tıklayınız

Boğaziçi kendi elektriğini üretecek
Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe yerleşkesi, rüzgar enerji santrali ile dünyanın kendi enerjisini üreten ilk üniversite kampüsü ünvanını kazandı. Boğaziçi Üniversitesi Rüzgar Enerji Santrali projesi kapsamında, 27 Aralık 2014 tarihinde elektrik üretimine başlayan Rüzgar Elektrik Santrali, Kilyos Sarıtepe Kampüsü'nün tüm enerji ihtiyacını karşılayacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Zorlu Center'da yangın: 1 ölü
Beşiktaş Zorlu Center R2 kulesinde çıkan yangında bir kişinin öldüğü ve 6 kişinin yaralandığı bilgisi geldi. R2 Kulesinde, 9 Ocak 2015'te 21.30 sularında meydana gelen yangında, güvenlik şirketi vardiya amiri Murat Delioğlu hayatını kaybetti. Zorlu Holding tarafından yapılan açıklamada, 6 personelin de hafif şekilde yaralandığı bildirildi.

Haberin devamı için tıklayınız

2014'te 79 bin dönüşüm başvurusu
2014 yılında, kentsel dönüşüm sürecinde 79 bin başvuru yapılırken, gerçekleşen kira yardım oranı da 250 milyon lirayı aştı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, 2014 yılı içinde 130 bin adet birim üzerinde risk tespiti yapıldı. Bu binalardan ise yaklaşık 12 bin 500'ünün yıkımı gerçekleşti. 

Haberin devamı için tıklayınız

Tarihin en büyük düşüşü
Soma ve Ermenek facialarını yaşayan 2014 yılında, Zonguldak havzasında Cumhuriyet tarihinin en düşük kömür üretim miktarına ulaşıldı. Soma ve Ermenek facialarını yaşayan 2014 yılında, TTK'ya bağlı Zonguldak kömür havzasında Cumhuriyet tarihinin en düşük miktarda kömür üretimi gerçekleşti.

Haberin devamı için tıklayınız

M'Expo gazetecilerle buluştu
Maltepe Belediyesi tarafından kurulacak dev fuar merkezi M'Expo için 900 milyon Euro harcanacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, projeyle 24 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını, sadece Maltepe'nin değil Türkiye'nin kazanacağını söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız