Emlak Haberleri - Seçmeler 12 Ocak

Hyatt Regency kapılarını açtı, Atatürk Havalimanı ne olacak, 2015 tapu harcı ne kadar? Tapu harcı cezası 2015 belli oldu ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 12 Ocak

Kırsal dönüşüm çalıştayı yapıldı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve İller Bankası A.Ş. iş birliği ile düzenlenen "Kırsal Dönüşüm Çalıştayı" İlbank Ankara Macunköy sosyal tesislerinde yapıldı. 

Haberin devamı için tıklayınız

Hyatt Regency kapılarını açtı
12 Ocak'ta konuklarını ağırlamaya başlayan Hyatt Regency İstanbul Ataköy, ilk misafirini sürprizlerle karşıladı. Türkiye'de Hyatt markasını taşıyan üçüncü, Hyatt Regency markasına ait tek otel olan Hyatt Regency İstanbul Ataköy, 12 Ocak'ta konuklarını ağırlamaya başladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Tapu'dan hazineye 8 milyar gelir
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 2014 yılında hazineye 7 milyar 945 milyon 311 bin 165 TL harç geliri aktardığını açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 2014 yılında hazineye 7 milyar 945 milyon 311 bin 165 TL harç geliri aktardığını açıkladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Atatürk Havalimanı ne olacak?
İstanbul'da 3.havalimanının çalışmaları sürerken akıllara 'Atatürk Havalimanı ne olacak' sorusu geldi. İşte merak ettiğiniz sorunun yanıtı. İstanbul'un 3.havalimanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlk etabının 2017 yılında hizmete açılacağı 3.havalimanının yapım çalışmaları sürerken, akıllara 'Atatürk Havalimanı ne olacak' sorusu geliyor. Peki Atatürk Havalimanı kapanacak mı, havaalanında uçuşlar devam edecek mi?

Haberin devamı için tıklayınız

2015 tapu harcı ne kadar?
Konut alacak ya da satacakların önemli gündem maddesi olan tapu harcı, 2015 yılında değişikliğe uğradı mı? 2015 tapu harcı ne kadar olacak? Siz sordunuz, biz yanıtladık. Tapu harcı, konut alacak ya da satacaklar için önemli bir mevzu. Alım-satımda devlete ödenmesi elzem olan tapu harcı, yıllara göre değişkenlik göstermekle birlikte, yeni yılla birlikte değişikliğe uğrayıp uğramadığı çoğu insanın merak konusu.

Haberin devamı için tıklayınız

Integreen'den bir ilk
Integreen, Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Sarıtepe Kampüsünde yenilenebilir rüzgâr kaynağından enerjisini sağlayan dünyadaki ilk üniversite kampüsünü kurdu. 

Haberin devamı için tıklayınız

Ağaoğlu'ndan Sokak Basketboluna Destek
Ağaoğlu Şirketler Grubu, Londra'da düzenlenecek NBA Sokak Basketbolu Turnuvası'na Türkiye Şampiyonu olarak katılacak kadın basketbol takımının sponsoru oldu. NBA Streetball (sokak basketbolu) turnuvasında Türkiye'yi temsil edecek olan veteran kadın basketbol takımımız Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun desteği ile çalışmalarını tamamladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Konut kredilerinde 2018 hedefi
EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Deniz Şahinkaya, 2018'de konut kredilerinin gayrisafi yurtiçi hasıla içindeki oranının yüzde 10 seviyesini geçeceğini öngördüklerini söyledi. 

Haberin devamı için tıklayınız

Sarphan Finanspark'ta hisse değişimi
İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin hemen yeni başında inşa edilen Sarphan Finanspark projesinde Emlak Planma İnşaat yüzde 10'luk hissesinin tamamını devretti. Hisseleri devralan Öz Akar, projede Yeni Sarp İnşaat'ın yeni ortağı oldu. 

Haberin devamı için tıklayınız

Dikkat! Tapu harcı cezası 2015 belli oldu!
Tapu harcı cezası 2015 yılında ne kadar oldu? Herkesin merak ettiği sorunun yanıtı için tıklayın. Gayrimenkul alım-satımında ödenmesi elzem olan tapu harcının eksik ya da yanlış ödenmesi durumunda cezai yaptırımlara maruz kalmak kaçınılmaz. Peki bu ceza 2015 yılında değişikliğe uğradı mı? Tapu harcı cezası 2015 için merak ettikleriniz aşağıda yer alıyor.

Haberin devamı için tıklayınız