Emlak Haberleri - Seçmeler 13 Aralık

Yaşanabilir kentler için yerinde dönüşüm, Viaport'un yeni yıl planı hazır, TMMOB'den işçi güvenliği uyarısı, Aziz Torun 2015 yılı projelerinden bahsetti. Daha fazla emlak haberleri için tıklayınız

Emlak Haberleri - Seçmeler 13 Aralık

Yaşanabilir kentler için yerinde dönüşüm
Yıldız Teknik Üniversitesi ve Piri Reis Harita Gayrimenkul ve CBS Derneği işbirliği ile düzenlenen'2. Kentsel Dönüşüm Zirvesi' bugün başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri ve Büroları Derneği ve Harita Mühendisleri İşadamları Derneği desteği ile yarın da devam edecek olan etkinlik Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryumu'nda düzenleniyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Viaport'un yeni yıl planı hazır
Türkiye'nin en çok ziyaretçi ağırlayan AVM'lerinden biri olan Viaport, yeni yılda 'Dile Benden Ne Dilersen' kampanyasını hayata geçirmeye hazırlanıyor.  2015'te kuruluşunun 6. yılını kutlamaya hazırlanan ve Shining Star Awards Ödülleri'nde yılın en eğlenceli AVM'si ödülünü kazanan Viaport, 'en eğlenceli' dileğini yazan 10 kişinin yeni yılda hayallerini yerine getirmeyi planlıyor.

Haberin devamı için tıklayınız

TMMOB'den işçi güvenliği uyarısı
TMMOB yaptığı bir basın açıklaması ile İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'da değişiliklik yapılmasına dair torba yasanın TBMM gündeminden çıkarılmasını istedi. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TBMM gündeminde bulunan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Haberin devamı için tıklayınız

İş güvenliği faturası da işçiye çıktı
6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nunda yapılan değişiklik ile artık iş güvenliğine uymayan işçi, hiçbir tazminat ödenmeksizin işten çıkartılabilecek. Güvenbir Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB) Genel Müdürü ve İşyeri Hekimi Dr. Ali Çolak, yapılan değişikliğin işçilerin iş güvenliğine uyma konusundaki eğilimini arttıracağını söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

Türk konut sektörünün dev ivmesi
Dünya ülkelerinde yaşanan konut fiyat yükselişini değerlendiren Global Property Guide rakamlarına göre, Türkiye ciddi bir sıçrama ivmesi gösteriyor. Global Property geçen yılı baz alan rakamlar doğrultusunda Türkiye'deki konut fiyat artışının yüzde 17.01 olarak göstererek listenin zirvesine yerleştirdi.

Haberin devamı için tıklayınız

Aziz Torun 2015 yılı projelerinden bahsetti
Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun 2015 yılı projelerini Emlakwebtv.com ekinine anlattı. Torunlar GYO 1977 yılında kuruldu ve 2008 yılında firma unvanı Torunlar GYO olarak değiştirildi. Bugüne kadar birçok projeyi hayata geçiren Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Emlakwebtv.com ekibine Torunlar GYO 2015 projelerini anlattı.

Haberin devamı için tıklayınız