Emlak Haberleri - Seçmeler 15 Ocak

KONUTDER'den Rant Vergisi itirazı, Büyükşehir yasası İstanbul'a dar, Rant vergisi bilmecesi, Cevahir çocuklara dünya kültürlerini tanıtacak ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 15 Ocak

KONUTDER'den 'Rant Vergisi' itirazı
KONUTDER, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan 'Gayrimenkul Rant Vergisi' uygulamasına karşı çıkarak: 'Uygulama adil değildir.' mesajı verdi. 

Haberin devamı için tıklayınız

Büyükşehir yasası İstanbul'a dar
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'a özel büyükşehir yasasının gerekliliğine işaret etti. Topbaş, İstanbul'un, Denizli, Malatya ve Diyarbakır gibi şehirlerin yasasını kullandığını belirterek: 'İstanbul için bu yasa dar gelmekte ve yetersiz kalmakta. O bakımdan İstanbul'u ayrıştırmak lazım diye düşündük' dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

Rant vergisi bilmecesi
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından dün açıklanan 'rant vergisi' oranları henüz kesinleşmese de, kararın konuta "zam" etkisi tartışmalara neden oldu. Rant vergisi sonrasında elde edilen değer artışının en az yüzde 50'sinin kamuya aktarılacağı konuşulurken, uzmanlar konuta zam oranının yüzde 25'leri bulabileceğini belirtiyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Cevahir çocuklara dünya kültürlerini tanıtacak
24 Ocak - 8 Şubat tarihleri arasında İstanbul Cevahir'e gelecek ziyaretçilerin çocukları dünyanın farklı bölgelerine ait 6 kültürle tanışma fırsatı yakalayacak. 

Haberin devamı için tıklayınız

YHT'yi İspanyollarla yapacağız
Bu yıl yapılması planlanan YHT ihalesine hazırlanan TÜMOSAN, İspanyol Tren üreticisi Talgo ile protokol anlaşmasına vardı. Tümosan Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Albayrak, tarafların Türkiye'deki hızlı tren setlerine ilişkin ortaklık doğrultusunda fizibilite çalışması yapmayı planladığını açıkladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Atık sempozyumu 26 Ocak'ta
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık sektörünün yol haritasını belirlemek için " Atık Yönetimi Sempozyumu" düzenleme kararı aldı. "Hiç bir atık sahipsiz kalmayacak" sloganı ile yola çıkan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı atık sektörünün yol haritasını belirlemek için " Atık Yönetimi Sempozyumu" düzenliyor. Ocak ayında Antalya' da düzenlenecek bilgi şöleni 4 gün sürecek.

Haberin devamı için tıklayınız

Reidin-Gyoder Aralık 2014 raporu açıklandı
Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Aralık ayı raporuna göre, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16.89'luk artış kaydedildi. Garanti desteğiyle Reidin.com ve GYODER tarafından hazırlanan emlak endekslerinin 2014 Aralık ayı raporu yayınlandı. İkinci el ve yeni konutlara yönelik çalışma, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli'de gerçekleştirildi.

Haberin devamı için tıklayınız

Aralık ayı ilanlarında 'yapı' sektörü lider
Kariyer.net tarafından yayınlanan İstihdam Endeksi verilerine göre Aralık ayından en çok istihdam fırsatı sunan alanlar Tekstil, Yapı ve Üretim sektörleri oldu. Kariyer.net'in İstihdam Endeksi Aralık ayı verileri yayınlandı.

Haberin devamı için tıklayınız