Emlak Haberleri - Seçmeler 16 Aralık

Konya-İstanbul YHT hattı açılıyor, Bakanlık'tan e-denetim uygulaması, DuPont ödüllerine başvurular başladı, Lima İklim Zirvesi'nden Türkiye için Tarihi karar, ve daha fazlası haberimizin detaylarında

Emlak Haberleri - Seçmeler 16 Aralık

Konya-İstanbul YHT hattı açılıyor
Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, Konya-İStanbul YHT hattının, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun katılacağı bir açılışla, yarın sefere başlayacağını açıkladı. Yaptığı yazılı açıklama ile kavuşma günü anlamına gelen 'Şeb-i Arus' törenleri öncesinde açılışın gerçekleşeceğini duyuran Elvan, Konya-İstanbul arasındaki mesafenin otobüsle 13 saat sürdüğüne işaret etti. Elvan: 'Konya-İstanbul hattının açılmasıyla bu süre 4 saat 15 dakikaya düşecek.' dedi. '

Haberin devamı için tıklayınız

Bakanlık'tan e-denetim uygulaması
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla gerçekleştirilen e- denetim uygulaması hayata geçiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla gerçekleştirilen e- denetim uygulaması hayata geçiyor. Avrupa'da ilk defa uygulanacak olan e- denetim uygulaması aynı zamanda birçok yeniliği de beraberinde getiriyor.

Haberin devamı için tıklayınız

DuPont ödüllerine başvurular başladı
DuPont İş Güvenliği ve Sürdürülebilirlik Ödülleri"ne başvurular başladı. Organizasyona bu yıl ilk kez "İşlevsel Mükemmellik" kategorisi de eklendi. Küresel pazara birinci sınıf, yenilikçi ürünler, malzemeler ve hizmetler sunan bilim şirketi DuPont, her yıl geleneksel olarak düzenlenen DuPont İş Güvenliği ve Sürdürülebilirlik Ödülleri 2015'in sadece Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri değil; dünya genelindeki tüm şirketlere açık olacağını duyurdu.

Haberin devamı için tıklayınız

Lima İklim Zirvesi'nden Türkiye İçin Tarihi Karar
Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi çerçevesinde Peru'nun başkenti Lima'da gerçekleştirilen uluslararası iklim değişikliği müzakereleri tamamlandı. Zirveye 195 ülkeden, 10 binin üzerinde katılım sağlandı.Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin, başkanlığında ilgili kurum ve kuruluşlardan oluşan yaklaşık 50 kişilik resmi bir heyetle Türkiye temsil edildi.

Haberin devamı için tıklayınız

'Yeşil Dostu' sertifika dönemi başlıyor
Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından geliştirilen 'Yeşil Dostu-Green Check Sertifikası' belirlenen kriterler üzerinden yapılan değerlendirmeyle sahiplerine verilecek. Buna göre marketler, mağazalar, AVM'ler, ofisler, restoranlar, okullar ve hastaneler kriterleri yerine getirmede başarı sağlamaları durumunda "Yeşil Dostu Sertifika" almaya hak kazanacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Beaulieu Maslak 1453 ile Türkiye pazarına girdi
Beaulieu Maslak 1453 projesinin zemin kaplamalarını yaparak, Türkiye pazarındaki yerini aldı. Beaulieu Uluslararası Grup; büyüyen ve gelişen Türkiye pazarına hızlı giriş yaptı. Türkiye'deki inşaat sektörünün büyüme hızından etkilendiklerini kaydeden Beaulieu Uluslararası Grup Başkan Yardımcısı Patrick Lecluyse, "Türkiye ekonomik anlamda bir fırsatlar ülkesi. Her gün yeni binalar inşa ediliyor ve tüm bu binaların da kaliteli zemin kaplamlarına ihtiyacı var" dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

Kırsal dönüşümde pilot köyler belirlendi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kırsal alanda yaşam kalitesini yükseltmek için kırsal dönüşüm çalışmalarına hız verdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, önceliğin, kamu tarafından üst yapı ve altyapıların planlanması. Bunlara ilişkin yasal düzenlemeler ve alınacak ekonomik önlemler ile yeni yerleşim alanlarında internet kafe alanı, köy meydanı, köy konağı, spor tesisi gibi sosyal tesislerin yapılması hususlarına verileceği belirtildi.

Haberin devamı için tıklayınız

Ofis fiyatları konut fiyatlarından hızlı artıyor
İstanbul'da konut ve işyerlerinde 2013 ve 2014 yılları arasında metrekare başına düşen fiyat değişimine ait veriler açıklandı. İstanbul genelinde 2014 yılı içerisinde Beşiktaş-Bebek, Kadıköy-Bahariye, Sarıyer-Rumelihisarı ve Sarıyer-İstinye haricinde tüm bölgelerde işyeri metrekare fiyatları, konut fiyatlarının üzerinde bir hızla artıyor. Hem konut hem de iş yerinde fiyat artışına göre değeri en çok artan bölge ise Şişli-Harbiye.

Haberin devamı için tıklayınız

Bir metro 250 bin araca bedel
İstanbul'da giderek yaygınlaşan metrolar sayesinde, en az 250 bin aracın trafiğe çıkmasının engellendiği tahmin ediliyor. Genel ulaşım çeşitlerine bakıldığında kara ulaşımının birinci sırada olduğunu ifade eden İTÜ Raylı Sistemler Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Turan Söylemez, bu sırayı raylı sistemlerin izlediğini, deniz ulaşımının ise en son sırada yer aldığını kaydetti.

Haberin devamı için tıklayınız