Emlak Haberleri - Seçmeler 16 Ocak

Cumhurbaşkanlığı Sarayı değil, 'külliyesi', Cannes'e global hedeflerle gidiyoruz, Şehir Kimliği Çalıştay'ı Urfa'da, Concord İstanbul'un 2. etabı satışta ve daha fazlası haberimizde

Emlak Haberleri - Seçmeler 16 Ocak

Cumhurbaşkanlığı Sarayı değil, 'külliyesi'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, maliyet tartışmalarıyla ülke gündemine oturan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın isminin 'külliye'ye dönüştürüleceğini açıkladı. Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkanı Erkan Güral ve Konfederasyon üyelerini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul eden Recep Tayyip Erdoğan: 'Bütün peyzajı ve her şeyiyle bitip, ondan sonra dev bir açılışla burası Cumhurbaşkanlı Külliyesi olacak. Saray kavramından rahatsız olanlar temenni ederim ki külliyeden rahatsız olmazlar' dedi.

Haberin devamı için tıklayınız

Cannes'e global hedeflerle gidiyoruz
10-13 Mart tarihleri arasında Fransa Cannes'da düzenlenecek olan MIPIM 2015, Türkiye'nin şehir çıkarmasına sahne olacak. Bu yıl dünya çapında markalaşmayı amaçlayan şehir katılımının ön plana çıktığı MIPIM 2015'e Türkiye; İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa ve Sakarya şehirlerinin yanı sıra Beyoğlu Belediyesi başta olmak üzere pek çok ilçeyle katılıyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Şehir Kimliği Çalıştay'ı Urfa'da
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesince GAP Tarımsal Araştırma Merkezi'nde gerçekleştirilen Şehir Kimliği Çalıştayı Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Güllüce toplantıda yaptığı konuşmada, kentlerin yen vizyonlarını belirlemeye yönelik gayret sarfettiklerini belirtti.

Haberin devamı için tıklayınız

Özen Kuzu'dan rant vergisi açıklaması
Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan 'rant vergisi' açıklamasını değerlendirdi. 

Haberin devamı için tıklayınız

Özyurt: 'Süreç şeffaf olacak'
Özyurtlar Şirketler Grubu Başkanı Tamer Özyurt, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan İmar Kanunu değişikliği açıklamasını değerlendirdi. 

Haberin devamı için tıklayınız

ERA, başarılı ofislerini Cannes'a götürüyor
ERA Türkiye'nin en başarılı ofisi, Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenecek ERA Avrupa Konvansiyonu ve ödül törenine gidiyor. 14 Ocak'ta İstanbul'da düzenlenen 'ERA TÜrkiye Ödül Gecesi'nde' gayrimenkul danışmanlığı sektöründeki en başarılı ofislerini ödüllendiren ERA Türkiye, bu kategorideki şubelerini Fransa'nın Cannes şehrinde düzenlenecek ERA Avrupa Konvansiyonu ve ödül törenine götürme kararı aldı.

Haberin devamı için tıklayınız

Realty World Ankara'da eğitimlere devam
Realty World Türkiye yöneticileri, Ankara'da ofis sahiplerine ve gayrimenkul danışmanlarına başlangıç eğitimi verdi. Realty World Türkiye Koordinatörü Şahap Kıvılcım, Kurumsal İletişim Yöneticisi Elif Ozansoy ve Kurumsal İş Geliştirme Yöneticisi Özden Efeoğlu ev sahipliğinde Ankara'da bulunan ofis sahiplerine ve gayrimenkul danışmanlarına başlangıç eğitimi verildi. 

Haberin devamı için tıklayınız

Concord İstanbul'un 2. etabı satışta
Teknik Yapı tarafından Fikirtepe'de inşa edilen Concord İstanbul projesinde ikinci etap dairelerin satışı için start verildi.

Haberin devamı için tıklayınız

En beğenilen inşaat şirketi: Dumankaya
GfK tarafından dokuz yıldan bu yana düzenli olarak yapılan Marka Bilinirliği Araştırması sonuçlarına göre Dumankaya İnşaat, en beğenilen inşaat şirketi oldu.

Haberin devamı için tıklayınız