Emlak Haberleri - Seçmeler 18 Aralık

Bakanlığın 2015 bütçesi kabul edildi, Dahi bellek'in İstanbul'unu 165 bin kişi gördü, Kentsel dönüşüm tüm hızıyla sürüyor, En güvenilir yatırım aracı: Gayrimenkul, Maltepe Belediye'sine ödül ve daha fazlası haberimizin detaylarında

Emlak Haberleri - Seçmeler 18 Aralık

Bakanlığın 2015 bütçesi kabul edildi
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2015 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, bütçe görüşmelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, vatandaşların hayat kalitesini planlı bir şekilde artırmayı aynı zamanda da çevreyi koruyarak gelecek nesillere sağlıklı bir ülke emanet etmeyi kendine hedef olarak koyduğunu vurguladı.

Haberin devamı için tıkayınız

Dahi bellek'in İstanbul'unu 165 bin kişi gördü
Bu yıl 15'incisi düzenlenen Marka Konferansı'nın sponsorları arasında yer alan Tahincioğlu'nun standında 'Dahi Bellek' S. Wiltshire'nin İstanbul resmi sergilendi. Tahincioğlu, Türkiye'nin en büyük iş platformlarından birisi olarak kabul edilen Marka Konferansı'nın Platinium Lounge sponsoru oldu.

Haberin devamı için tıklayınız

Kentsel dönüşüm tüm hızıyla sürüyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, kentsel dönüşüm için bu güne kadar 1 Milyar TL'yi aşkın kaynak kullandıklarını ifade etti. TBMM Genel Kurulunda konuşan Bakan İdris Güllüce, sağlıksız yapılaşmanın, eskiyen ve yıpranan yapı stokunun, afet riskleri ve hızlı nüfus artışı gibi faktörler şehirlerde yapıların ve alanların dönüşüm ihtiyacını zorunlu hale getirdiğini ifade etti. 

Haberin devamı için tıklayınız

En güvenilir yatırım aracı: Gayrimenkul
Reidin'in Konut Fiyat Endeksleri Kasım Ayı Sonuçlarını değerlendiren Era Koordinatörü Mustafa Baygan: 'En güvenilir yatırım aracı gayrimenkul.' dedi. ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, REIDIN'in "Konut Fiyat Endeksleri: 2014 Kasım Ayı Sonuçları" endeksi verilerini değerlendirdi.

Haberin devamı için tıklayınız

İş kazalarını minimuma indirebiliriz
İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası'na yapılan iyileştirmeler hakkında açıklama yapan Kemal Kaya: 'Kazalar yüzde 98 oranında önlenebilecek.' dedi. İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası'na yapılan iyileştirmeler hakkında açıklama yapan Kaya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaya: 'İş Sağlığı ve Güvenliği yasasının meclisten geçmesiyle birlikte yaşanan kaza ve kayıplar asgari düzeye inecek hatta eğitim ve denetim sürecinin zorunlu hale gelmesiyle iş kazaları yüzde 98 oranında önlenebilecek.' diye konuştu.

Haberin devamı için tıklayınız

Konutta 'tüketici' dönemi sektörü temizleyecek
'Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmelik' hakkında bir değerlendirme yapan sektör temsilcileri, düzenleme ile sektörde sağlıklı bir ayıklama yapılacağını düşünüyor. Uzun zamandır beklenen yeni Tüketici Kanunu yürürlüğe girdi. Konut satışında devrim gibi düzenlemeler getiren kanunun ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı da "Ön Ödemeli Konut Satışları Hakkında Yönetmelik" yayımlarken, konut satışındaki sorunların tüketici lehine çözümü için adım atılmış oldu.

Haberin devamı için tıklayınız

Maltepe Belediyesi'ne ödül
Maltepe Belediyesi'nin, M'Expo Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi projesi, "Belediye Oscarı" ödülü kazandı. Belhaber.com'un "8'inci Geleneksel Belediye Oscarları-Yılın Belediye ve Yerel Yönetim Projeleri Ödülleri"nde, Maltepe Belediyesi'nin fuar projesi M'Expo-Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi ile ödüle layık görüldü.

Haberin devamı için tıklayınız