Emlak Haberleri - Seçmeler 2 Ocak

Dev projelerden ekonomiye 10.8 milyar dolar katkı, Dünya devlerinden çok daha ucuzuz, Türkiye'de kaç adet doğal sit alanı var? ve daha fazlası detaylarda

Emlak Haberleri - Seçmeler 2 Ocak

Dev projelerden ekonomiye 10.8 milyar dolar katkı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen dev projeler tamamlandığında ekonomiye 10.8 milyar dolarlık katkı sağlanacak. Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen dev projeler tamamlandığında ekonomiye 10.8 milyar dolarlık katkı sağlanacağı açıklandı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Sarıoğlu, Türkiye'nin prestijli projeleri, GAP, Doğu Anadolu Projesi. Konya Ovaları Projesi ve Trakya Gelişim Projelerinin mali katkısının yanı sıra 2.6 milyon kişiye doğrudan istihdam imkanı sağlanacağını açıkladı.

Haberin devamı için tıklayınız

Dünya devlerinden 'çok daha' ucuzuz
Dünyanın önde gelen 'kule iş merkezleri' ile yapılan kıyaslamada, Türkiye ve Amerika arasındaki fiyat farkı 25 kata kadar çıkabiliyor. 

Haberin devamı için tıklayınız

Ortofoto'nun verileri Atlas ile paylaşılacak
Ortofoto Projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatı ile oluşturulan coğrafi veriler ATLAS uygulaması ile paylaşılmaya başlandı. 

Haberin devamı için tıklayınız

Modifiye araçlar Otoport'ta buluşuyor
Modifiyeli araçlar TuningFest 2015 kapsamında 11 Ocak Pazar günü Otoport AVM'de buluşacak. Etkinliğe modifiye edilmiş 150 araç katılacak. Modifiye araçlar, TuningFest 2015 kapsamında Türkiye'nin ilk otomobil alışveriş merkezi olan Otoport AVM'de bir araya geliyor.

Haberin devamı için tıklayınız

Türkiye'de kaç adet doğal sit alanı var?
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye'de 2 bin 134 adet doğal sit alanı bulunduğunu açıkladı. 

Haberin devamı için tıklayınız

Fikirtepe'ye bu kadar talep yok
KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, Fikirtepe'de metrekaresi 7 bin liradan yapılacak 50 binin üzerindeki konut için: 'Bu kadar talep yok.' dedi. KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, başta kentsel dönüşümün pilot bölgeleri olmak üzere bir çok bölgede plansız konut üretiminin yaşandığını söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

Butik oteller Hollanda yolcusu
Özel Belgeli Özel Nitelikli Turistik ve Butik Otelciler Birliği Derneği (ÖZBİ), Hollanda'nın Utrecht şehrinde yapılacak Vakantiebeurs Turizm Fuarı'na katılıyor. zel Belgeli Özel Nitelikli Turistik ve Butik Otelciler Birliği Derneği (ÖZBİ), Hollanda'nın Utrecht şehrinde yapılacak Vakantiebeurs Turizm Fuarı'na katılıyor. 13-18 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar için hazırlıklarını tamamlayan ÖZBİ, özel standında üyelerini tanıtma fırsatı yakalayacak.

Haberin devamı için tıklayınız

AOÇ'deki küçülme Sayıştay raporunda
Sayıştay tarafından 31 Aralık'ta yayınlanan 'Denetim' raporu, Atatürk Orman Çiftliği arazisindeki dev küçülmeye dikkat çekti. Sayıştay tarafından 31 Aralık'ta yayınlanan 'Denetim Raporu' Atatürk Orman Çiftliği'ndeki küçülmeye vurgu yaptı. Rapor, orman arazisinin 55 bin 539 dekardan, 33 bin dekara düştüğünün altını çizdi.

Haberin devamı için tıklayınız