Emlak Haberleri - Seçmeler 23 Ocak

İnşaat zirvesi Ankara'da yapılacak, Türk çimentosu Avrupa'ya yeter, Dünya listesinde 4 Türk şehri ve daha fazlası haberimizin detaylarında

Emlak Haberleri - Seçmeler 23 Ocak

En büyük 5'ten biri
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Atatürk Havalimanı'nın hizmet verdiği yolcu kapasitesi açısından Avrupa'nın en büyük 4. havalimanı olduğunu açıkladı. Atatürk Havalimanı, Avrupa'nın en çok yolcuya hizmet veren dördüncü havalimanı oldu. Atatürk Havalimanı 2014 yılında 57 milyon yolcuya hizmet vermişti.

Haberin devamı için tıklayınız

İnşaat zirvesi Ankara'da yapılacak
Hükümet ve müteahhitler, sektörün sorunlarını görüşmek üzere önümüzdeki hafta bir araya gelecek. İnşaat sektörü, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Birliği koordinasyonunda düzenlenen zirvede masaya yatırılacak. 

Haberin devamı için tıklayınız

Türk çimentosu Avrupa'ya yeter
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye'nin, Avrupa'nın toplam tükettiği çimentoyu neredeyse tek başına ürettiğini söyledi. Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu(YÜF) tarafından düzenlenen '2023'e Doğru Kentsel Dönüşüm' toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye'nin, Avrupa'nın toplam tükettiği çimentoyu neredeyse tek başına ürettiğini söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

İnşaatçıların itirazı var
İnşaat sektörü temsilcileri, 'rant vergisi başta olmak üzere' İmar Kanunu'na yönelik düzenlemelere itirazlarını iletmek üzere Ankara'ya gitme kararı aldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan 'rant vergisi' başta olmak üzere İmar Kanunu'na eklenmesi gündeme gelen diğer uygulamalara itiraz eden 250'ye yakın inşaat sektörü temsilcisi hafta içinde Ankara'ya gidecek.

Haberin devamı için tıklayınız

Dünya listesinde 4 Türk şehri
Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisine sahip kentleri listesine Türkiye'den 4 şehir girdi. Brookings INstitution ve JP Morgan tarafından hazırlanan dünyanın ekonomisi en hızlı büyüyen kentleri listesinin ilk 10'una, İzmir, İstanbul ve Bursa girdi. Sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü olan bu şehirlerimizin yer aldığı listenin zirvesinde Çin'de Macau, beşinci sırasında ise BAE'den Dubai yer aldı.

Haberin devamı için tıklayınız

Hilton Paris Opera kapılarını açtı
Hilton Hotels & Resorts markası altında faaliyet gösteren,50 milyon dolarlık yatırım Hilton Paris Opera kapılarını ziyaretçilere açtı. Hilton Hotels & Resorts markası altında faaliyet gösteren,50 milyon dolarlık yatırım Hilton Paris Opera kapılarını ziyaretçilere açtı.

Haberin devamı için tıklayınız

Yatırımın gözdesi konut
TÜİK, Aralık 2014 Konut Satış İstatistik verilerine göre 2014 Aralık ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %16,3 oranında artarak 134.666 adet konut satışı olduğu görüldü. Aralık 2014 Konut Satış İstatistiklerini yorumlayan ERA Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, gayrimenkul sektörünün büyümeye devam ettiğini söyledi. 

Haberin devamı için tıklayınız

2023'e Doğru Kentsel Dönüşüm toplantısı yapıldı
'2023'e Doğru Kentsel Dönüşüm, Ulusal Çevre Politikaları ve Sektörden Beklentiler' konulu toplantıda sektörün sorunları, önümüzdeki döneme ilişkin hedef ve beklentiler değerlendirildi.

Haberin devamı için tıklayınız

Rant vergisi: Yüzyılın reformu
Rant Vergisi tartışmaları ile ilgili bir açıklama yapan Onursal AŞ Yön. Kr. Başkanı Onur Öngün, düzenlemenin sektöre olumlu etkileri olacağını söyledi.

Haberin devamı için tıklayınız

Mega projelerde son durum
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, yürütülmekte olan mega projelerle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Haberin devamı için tıklayınız